Спеціальні потреби

На Донбасі відбуваються псевдовибори


Черга до виборчої дільниці в Донецьку, 2 листопада 2014 р.
Черга до виборчої дільниці в Донецьку, 2 листопада 2014 р.

Проросійські сепаратисти у cхідній Україні почали голосування в неділю на «виборах», які Київ і Захід не збирається визнавати.

Сепаратисти в частинах Луганської та Донецької областей проводять псевдовибори голів і депутатів «народних рад» у контрольованих ними районах.

Тим часом французька аґенція новин «Франс Прес» повідомляє, що за свідченнями українських військових відбувається «інтенсивний» рух військ і озброєнь з Росії в підконтрольній сепаратистам східній Україні, де відбувається голосування.

Кореспондент «Франс Прес» повідомив, що був свідком руху колони з 20 вантажівок, деяких із зенітними знаряддями, що прямувала в бік Донецького аеропорту, який контролюють урядові війська.

Вибори в Східній Україні відбуваються через тиждень після того, як у решті України відбулися парламентські вибори, на яких більшість місць здобули кандидати, які виступають за тісніші зв'язки з іншими європейськими країнами. Жителі контрольованих бойовиками частин східної України не змогли взяти участь у виборах 26 жовтня.

Організація Об'єднаних Націй, Європейський Союз та Сполучені Штати оголосили вибори на захоплених бойовиками територіях незаконними, заявивши, що це голосування порушує Конституцію України та угоду про припинення вогню, яке український уряд оголосив 5 вересня. Росія заявила, що визнає результати сепаратистських виборів. Лідери ЄС закликали Росію ігнорувати ці результати.

Західні чиновники кажуть, що голосування може ще більше ускладнити зусилля з припинення кризи в Східній Україні, де проросійські бойовики хочуть приєднатися до Росії. Навіть упродовж двомісячного перемир'я у деяких частинах Східної України були щоденні спалахи бойових дій.


Проголосувавши на «виборах» у неділю, лідер донецьких бойовиків Олександр Захарченко сказав, що якщо Київ визнає проросійський сепаратистський регіон, економічні відносини можуть нормалізуватися.

"Якщо вони визнають нас [«Донецьку народну республіку»] і повернуть нашу втрачену землю без бою, то ми відновимо нормальні економічні зв'язки [з Україною] і будемо жити як рівні економічні партнери», - сказав він.

За даними Організації Об'єднаних Націй, понад 4 тис. осіб загинули в боях між українськими урядовими силами та проросійськими бойовиками.

XS
SM
MD
LG