Спеціальні потреби

Угоду щодо відновлення постачання газу в Україну - досягнуто


Росія відновить поставки газу в Україну на зимовий період.

Росія, яка продовжує жорстоке протистояння з Україною з приводу проросійського сепаратизму на сході України, погодилася відновити постачання газу в сусідню країну в рамках домовленості, досягнутої за посередництва Європейської комісії.

Угода, анонсована в четвер в Брюсселі, пом'якшує загрозу гострого браку газу в Україні цієї зими. Пізно ввечері у четвер сторони підписали документи, що гарантуватимуть постачання російського газу в Україну протягом опалювального сезону.

Термін угоди, що зобов'язує Київ щомісяця вносити передоплату за поставки, закінчується в березні 2015 року. Міністр енергетики України Юрій Продан заявив журналістам, що угода дозволить його країні набувати газ за ціною 378 доларів за 1 000 кубометрів до кінця року і по 365 доларів в період з січня по березень наступного року.

Україна отримає допомогу від МВФ і ЄС, за допомогою якої зможе оплатити всі свої рахунки за газ. «Завдяки цьому, українська сторона отримала можливість замовити таку кількість газу, яка буде їй необхідною», – сказав єврокомісар з енергетичної політики Ґюнтер Еттінґер. Він висловив впевненість, що транзит російського газу через Україну буде забезпечений і заборгованості будуть оплачені.

На його думку, підписання тристоронньої угоди може служити прикладом для практичного поліпшення відносин між Україною та Росією.

За словами єврокомісара, Росія до кінця нинішнього року отримає від України 3,1 мільярда доларів для погашення газових боргів.

Росія перекрила поставки газу в Україну в червні у зв'язку з неоплаченим боргом, який, за її словами, досягає 5 мільярдів доларів. Відтоді заборгованість скоротилася до 3,1 мільярда, які влада обіцяє виплатити в два етапи до кінця року.

Міністр енергетики Росії Олександр Новак, пояснюючи деталі боргових виплат України та закупівель нових обсягів газу, пояснив, що зазначені 3,1 мільярда доларів до кінця цього року Київ має перерахувати «Газпрому» двома траншами: перший – найближчими днями. Другий – до кінця цього року. «Умовою нових постачань російського газу є домовленості щодо передоплати та надходження першого траншу боргових виплат», – зазначив російський міністр.

«Ми підписали тристоронній протокол, і я надіюся, що підпис Єврокомісії буде гарантією виконання цього протоколу», – підсумував міністр енергетики України Юрій Продан.

Дивіться також: Газові прогнози на зиму дали американські експерти

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG