Спеціальні потреби

Верховна Рада дозволила заочне засудження і конфіскацію майна за злочини проти України


Верховна Рада ухвалила урядовий закон про внесення змін до Кримінального і Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки і корупційні злочини. За це рішення проголосували 253 народні депутати за мінімально необхідних 226.

Депутати змогли ухвалити цей документ із четвертої спроби.

Як заявив під час розгляду законопроекту міністр юстиції України Павло Петренко, цей закон дасть можливість «закінчити десятки кримінальних справ проти колишніх високопосадовців... Януковича, Арбузова, «сім’ї» так званої, за якими наразі арештовані активи на десятки мільярдів гривень, але вони не можуть бути стягнуті в бюджет, тому що необхідне рішення суду».

Зокрема, парламент вніс зміни в Кримінальний і Кримінальний процесуальний кодекси, і дозволив заочне засудження і конфіскацію майна осіб, які перебувають у міжнародному розшуку за злочини проти України.

Низка українських високопосадовців, яка втекла з країни після масових розстрілів протестувальників на Майдані у Києві, перебуває у міжнародному розшуку. Зокрема, це колишній президент України Віктор Янукович, екс-міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко, колишній генпрокурор Віктор Пшонка.

XS
SM
MD
LG