Спеціальні потреби

Агенція USAID сприятиме масштабній реконструкції Донбасу


Керівник USAID в Україні: ми допомогаємо постраждалим на Донбасі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Керівник USAID в Україні: ми допомогаємо постраждалим на Донбасі

У планах також – допомога з покращенням інвестиційного клімату у сільському господарстві та енергетиці.

Агенція Сполучених Штатів з міжнародного розвитку змінила пріорітети своєї діяльності в Україні. Нині головні напрямки – підтримка реформ та допомога постраждалим на сході країни. Про це в інтерв’ю нашій програмі сказала керівник USAID в Україні. В перспективі агенція готова сприяти масштабній програмі реконструкції Донбасу та залученню інвестицій.

Революція гідності, зміна влади в Україні та криза на Сході – ці події змусили Агенцію США з міжнародного розвитку змінити пріоритети діяльності.

“До подій на Майдані ми переважно працювали із громадськими активістами, медіаорганізаціями, неурядовими організаціями. Після того що сталося ми переорієнтували наші зусилля на допомогу українському уряду, на підтримку реформ. Ми надали допомогу на проведення президентських виборів, підтримаємо проведення виборів до Верховної Ради. Але головний наш фокус – це криза на сході країни, та переселенці. Це наш головний пріоритет”, - говорить керівник USAID в Україні Енн Ястішок.

Протистояння на Сході триває, але на звільнених територіях американську допомогу отримують тисячі людей.

“Ми спрямували нашу допомогу насамперед людям, які найбільше постраждали від конфлікту на Донбасі, покинули свої домівки. Насувається зима і ми активно займаємося підготовкою до холодів місць тимчасового проживання для переселенців. Американський уряд придбав для потреб цих людей теплі речі, засоби гігієни. В Слов’янську ми допомагаємо місцевій владі відновлювати вікна в будинках, допомагаємо із дрібним ремонтом. Це такі локальні проекти. В перспективі USAID та американський уряд готові взяти участь у масштабній реконструкції Донбасу. Я поки що не можу сказати щодо внеску в Фонд відновлення, але ми готові швидко переорієнтувати наші діючі проекти під нові потреби цього регіону”, - розповідає Ястішок.

Американські фахівці також працюють над покращенням інвестиційного клімату в сфері енергетики та сільського господарства:

“Ми допомагаємо змінити законодавче поле. Щоб законодавство стимулювало інвестиції в аграрний сектор, експорт готової продукції, фермери мали кращий доступ до кредитів. Зараз ми працюємо, щоб до цього залучалися не тільки державні, а насамперед приватні кошти. Є величезний потенціал для зростання експорту української аграрної продукції. Це може стати двигуном всієї економіки”.

Влітку цього року Уряд США додатково виділив Україні 10 мільйонів доларів. Більшість грошей спрямують на боротьбу із корупцією.

“Більшість коштів (десь 7-8 мільйонів долларів з 10) підуть на антикорупційні проекти. Ми продовжимо підтримувати громадські організації, які контролюють уряд. Але нині ми маємо можливість підтримувати безпосередньо зусилля сами владних організацій. Наприклад наведення ладу на ринку медпрепаратів, де було багато корупційних схем із закупівлями ліків. Також ми сфокусуємся на підтримці створення системи електронного урядування. Ми наймаємо висококваліфікованого радника, який допомагатиме уряду впроваджувати ці технології. Решта ресурсів піде на розробку змін до конституції та законодавства про децентралізацію влади, які розброляє Асоціація україських міст. Також ми підтримаємо зусилля місцевих громад щодо прозорості їхніх бюджетів”, - говорить Енн Ясиішок.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG