Спеціальні потреби

«З третього світу – у перший» покликали Україну міжнародні економісти


Війна не привід відкладати реформи - експерт
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Війна не привід відкладати реформи - експерт

Україна в змозі здійснити економічне диво. Ця теза неодноразово лунала зі сцени міжнародного економічного форуму, що відбувся у Києві. Учасники називали різні інструменти прориву, однак незмінним залишався заклик братися до реформ негайно.

«Україна: з третього світу – у перший». Таке амбітне гасло зібрало у Києві провідних економістів з усього світу. Як вирватися із замкненого кола відсутності реформ, в якому Україна блукає вже понад два десятиліття? Як подолати бідність і здійснити економічний прорив? Під час професійної дискусії лідери світового бізнесу, закордонні реформатори спільно шукали формулу українського економічного успіху.

Посол Малайзії в Україні Чуа Теонг Бен (Chuah Teong Ban) сказав:

«Я переконаний, що ви в змозі здійснити економічне диво, як здійснили його ми у Малайзії. Для цього потрібна лиш політична воля. Треба змінити спосіб мислення, відмовитись від старих стереотипів. Україна пройшла крізь дві революції, але ви не трансформували своє врядування! Розумієте, про що я кажу: ви поміняли уряд, але не трансформували його. Трансформація означає зміни, які призводять до цілком іншої якості».

Подібну думку висловив екс-прем’єр Естонії Юхан Парц:

«Реформи це фундамент. Спершу реформи, потім інвестиції. Бо як тільки будуть здійснені реформи, інвестиції негайно прийдуть самі. Інвестор прийде, коли побачить, що у вас в країні є верховенство права, є чесне й прозоре бізнес-середовище, а корупція не є частиною щоденного життя. Тоді ви отримаєте багато інвестицій, адже Україна має величезний потенціал».

Реформи слід запроваджувати вже, незважаючи на воєнний конфлікт, сказав директор з менеджменту компанії Microsoft Труді Норріс-Ґрей:

«Я не маю жодного сумніву. Моя відповідь – так. Війна не привід відкладати реформи. Згадати хоча б ІТ-індустрію в Ізраїлі, який також перебуває у стані конфлікту. Можна сказати, що це паралель з Україною. Тому – поза всяким сумнівом: ви маєте почати реформи. Почніть зараз. Не чекайте. Використайте цю кризу як платформу для зростання».

Організатори обіцяють: перший економічний форум матиме продовження. З’їзди провідних економістів світу віднині відбуватимуться у Києві регулярно.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG