Спеціальні потреби

В Україні день жалоби


О південь нація хвилиною мовчання вшанувала 49 військових, які загинули у збитому над сепаратистами літаку ІЛ-76.

15 червня оголошене в Україні днем жалоби за загиблими в суботу військовослужбовцями – учасниками антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях. Указ про це підписав президент України Петро Порошенко.

На будинках і спорудах органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій приспущений державний прапор України. Скасовані розважально-концертні заходи, спортивні змагання, засоби інформації зобов’язані внести відповідні зміни до програм теле та радіопередач.

О південь в неділю нація хвилиною мовчання вшанувала 49 військових, які загинули у збитому над сходом України сепаратистами літаку ІЛ-76.

В Києві прихожани молились у церквах. Серед них і військові. Рядовий Микола прийшов вшанувати пам'ять загиблих товаришів:

«Я солдат, я знаю, як це – коли мати втрачає сина. Що відчувають командири та решта нас, захищаючи нашу країну, нашу Україну, наших дітей. Ми виконуємо наказ, ми дотримуємось клятви захищати інтереси України та тих, хто тут живе. Ці хлопці виконали свій обов’язок».

Зінаїда, сама з півночі України, жила в Росії понад десять років:

«Навіть зараз, коли йде війна, ніякої ненависті до росіян у нас нема, ніякого бажання вбивати один одного»

Вона каже, що не розуміє, чому дві країни, які мають так багато спільного, воюють та благає про примирення.

Багатьох же переповнюють інші емоції. В суботу 300 людей протестували перед будинком російського посольства у Києві. Вони перевертали авто, кидали в будинок яйця та зеленку. До протестувальників у суботу приєднався виконуючий обов’язки міністра закордонних справ України Дещиця. Камери зафіксували, нецензурну слова, які він використав на адресу Путіна, однак, пізніше, Андрій Дещиця пояснив, що намагався якимось чином заспокоїти розлючених людей. Він підтримав мітингувальників, однак закликав поводитись мирно і нікому не завдавати шкоди.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG