Спеціальні потреби

Американський солдат повернувся до США з 5-річного полону


Боу Берґдал провів два роки у залізному ящику розміром 2 на 2 метри.

Сержант американської армії Боу Берґдал повернувся до США після п’ятирічного полону в Афганістані, де його утримували таліби. За повідомленням Пентагону, військовослужбовець перебував у залізній камері розміром два на два метри, не бачив жодної людини упродовж двох років. Він розмовляв лише зі своїми утримувачами.

У п’ятницю Боу Берґдал прибув з Німеччини до військової бази в Сан-Антоніо, штат Техас. За словами генерал-майора Джозефа ДіСальво, «сержант повинен пройти реінтеграцію – процес, метою якого є забезпечити сержанта Бергдала усім необхідним для відновлення необхідного рівня фізичної та емоційної стабільності, ефективного відновлення нормальної активності з мінімальними фізичними та емоційними ускладненнями».

Бергдала ще не повідомили про дебати, що виникли у США з приводу його звільнення з полону. Офіційні військові представники США говорять, що Берґдал покинув свій пост в Афганістані у 2009 році. Дехто з його колег стверджує, що він зробив це добровільно. Берґдала вдалося звільнити в обмін на п’ятьох представників Талібану, які утримувалися на військовій базі Гвантанамо на Кубі.

«Все, що стосується обставин його зникнення не є частиною реінтеграції. Відповідь на це питання дасть розслідування Департаментом після того, як реінтеграцію буде завершено», - заявив генерал-майор Джозеф ДіСальво.

Американське військове відомство виступило зі заявою в якій йшлося про те, що армія детально вивчить причини зникнення та утримання Берґдала.

Дивіться також: На Заході відводять очі, коли згадуєш про Будапештський меморандум - Мирослав Маринович
На Заході відводять очі, коли згадуєш про Будапештський меморандум - Мирослав Маринович
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00
XS
SM
MD
LG