Спеціальні потреби

Свобода – це вміння брати відповідальність: конгресмен Марсі Каптур


Конгресмен Марсі Карптур побачила в Україні початок змін на краще
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Конгресмен Марсі Карптур побачила в Україні початок змін на краще

На інавгурацію Петра Порошенка в складі делегації уряду США приїхала конгресмен Марсі Каптур. Будучи американкою польського походження, вона розуміє важливість для України обрання президента та встановлення миру і стабільності у східній Європі. Пані Каптур називає інавгураційну промову Порошенка сильною та окреслює нові завдання, які вона вважає пріоритетними для нового глави української держави.


ГА: Пані Каптур чому ви вирішили взяти участь в інавгурації президента України?

Я прилетіла разом із віце-президентом Джо Байденом і була єдиним посланцем Палати представників Конгресу. З нами було декілька сенаторів. Ми хотіли відсвяткувати разом з українцями цю дуже важливу подію інавгурації нового президента. Ми хотіли висловити таким чином свою підтримку вашій країні. Вибори – це початок змін, і українці заслуговують щоб їхнє життя змінилося на краще.

ГА: Ви слухали інавгураційну промову Петра Порошенка, в якій він окреслив свої пріоритети на посаді президента. Яке ваше враження?

Так, я чула її. Я була у Верховній Раді, коли він виголошував промову. Це був дуже сильний виступ. Це була промова лідера, який хоче вести свою країну вперед і усвідомлює всі можлвиві виклики. Головне завдання – це мир і безпека, залучення в країну інвестицій, щоб процвітала держава і її громадяни. Він чітко окреслив своє бажання подолати корупцію та почати новий відлік часу для України.

ГА: Цілком очевидно, що зараз нова українська влада потребуватиме підтримки, зокрема від Європейського Союзу і Сполучених Штатів. На що може розраховувати новий президент?

По-перше, ми маємо розвивати стосунки з Україною на усіх рівнях: освіта, політика, оборона. Але, зрештою, треба пам’ятати, що розвиток вільного суспільства залежить від самих громадян. Люди мають навчитися брати на себе відповідальність. Це й означає свободу. Президент Порошенко говорив про це – про важливість важкої роботи. Тільки так люди усвідомлять, хто вони є. Він також говорив про необхідність залучення інвестицій, як на сході так і заході країни. Порошенко звертався до людей російською. Це дуже правильно. Він протягнув оливкову гілку миру і запросив до діалогу, пообіцяв амністію членам сепаратистських рухів. Він окреслив свою програму і тепер має працювати над її втіленням.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG