Спеціальні потреби

Головний кандидат на президентство в Ізраїлі знявся з виборів за 3 дні до голосування


Біньямін Бен-Еліезер, один з двох провідних кандидатів на посаду президента Ізраїлю, зняв свою кандидатуру з перегонів після допиту у поліції.

Бен-Еліезер, колишній генерал та міністр оборони Ізраїлю мав усі шанси замінити на президентській посаді Шимона Переса. Втім на виборах 10 червня його прізвища серед кандидатів не буде. Бен-Еліезер знявся з перегонів у суботу, після того, як дав свідчення поліції щодо отриманого раніше кредиту. Колишній генерал заперечує, що порушив закон і заявляє, що став мішенню добре скоординованої атаки: "З того моменту я оголосив свою кандидатуру на пост, спостерігається безперервна кампанія з наклепів, мета якої була завадити мені балотуватися на пост президента. З важким серцем я прийняв рішення зняти свою кандидатуру з перегонів ". Імена свої кривдників, втім, він не називає.
Крок Бен-Еліезера відкриває шлях до президенства Реувену Рівліну з «Лікуду» - колишньому спікеру парламенту, з яким прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху мав непрості стосунки.

Президента в Ізраїлі обирають законодавці. Голосування відбудеться 10 червня. За посаду змагаються п'ять кандидатів. Спікер Кнесету Юлій Едельштейн розчарований таким поворотом подій: «Пост президента Ізраїлю важливий, і він спрямований на зцілення тріщини в країні.
Це не та кампанія, яку ми хотіли би бачити
Спікер Кнесету
».

Деякі політологи пов'язують політичне маневрування, спрямоване на перемогу Рівліна з тим, що цей кандидат, як і Бен-Еліезер, є членом партії «Лікуд» Беньяміна Нетаньяху, втім Рівлін має репутацію незалежного політика. Перемога Рівліна, який замінить на посаді 90 річного Переса, може зробити політичну позицію Нетаньяху більш уразливою. Ізраїльське законодавство надає главі держави переважно церемоніальні обов'язки. Втім саме президент має повноваження обирати законодавців для формування коаліційного уряду. Жодна з партій в історії Ізраїлю ніколи самостійно не вигравала вибори переважною більшістю, достатньою для самостійного формування уряду. Тому слово президента може бути вирішальним під час формування коаліції.

Проведене опитування громадської думки минулого тижня робить Реувена Рівліна фаворитом президентських перегонів. Теперішній президент, Шимон Перес, перебуває на посаді з 2007 року. Він замінив на посаді Моше Кацава, якого в 2010 році засудили за зґвалтування до 7 років тюрми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG