Спеціальні потреби

США та Іран проведуть двосторонні консультації щодо ядерного питання


США планують застосувати "дуже активну та дуже агресивну дипломатію" для перевірки чи існує дипломатичне вирішення проблеми ядерної програми Ірану – американський посадовець.

У понеділок у Женеві зустрінуться високопосадовці США та Ірану для попередніх консультацій перед черговим раундом переговорів щодо ядерної програми Тегерана.

Делегацію Сполучених Штатів очолять заступник Держсекретаря США Вільям Бернс та заступник державного секретаря США з політичних питань Венді Шерман. Очікується, що іранську делегацію очолить заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі. Вільям Бернс вже проводив таємні переговори з Іраном, результатом яких стала попередня угода між Іраном та шістьма світовими державами - США, Китаєм, Францією, Великобританією, Німеччиною та Росією - остаточний варіант якої планується підписати 24 листопада.

Переговори між Іраном і шістьма державами у Відні минулого місяця проходили з труднощами, оскільки сторони звинувачували одне одного у нереальних вимогах у переговорах, спрямованих на відмову Тегерану від ядерної програми в обмін на скасування санкцій.

"Ми завжди говорили, що будемо брати участь у двосторонніх переговорах з іранцями, якщо це допоможе нам просунутися уперед, при активній координації з групою 5 +1", - заявив американський посадовець агентству Рейтерс."Для того, щоб дійсно перевірити, чи можемо ми досягти дипломатичного рішення з Іраном щодо його ядерної програми, нам потрібно брати участь у дуже активній та дуже агресивній дипломатії".

Посадовець зовнішньополітичного відомства США додав, що зустріч наступного тижня не буде переговорами. "Насправді, це консультації для обміну думками щодо наступного раунду переговорів у Відні", - зазначив він.

Основний раунд переговорів щодо іранської ядерної програми відбудеться у Відні 16-20 червня. Переговори у столиці Австрії координуються головою зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрін Ештон.

Американський чиновник зазначив, що Вашингтон завжди був і залишається відкритим щодо двосторонніх консультацій з Іраном "на відміну від попередніх часів, коли це не мало розголошуватися, щоб переговори мали кращий шанс на успіх".

"Ми ще не бачили ті дії від іранської сторони, які ми б хотіли бачити, і не бачили ухвалення деяких важких рішень, які ми хотіли б бачити», - сказав американський високопосадовець.

"Ми знаходимося у критичному моменті" в переговорах, додав він.


Дивіться також: Як Китай дозує пам'ять про Тяньаньмень
Як Китай дозує пам'ять про Тяньаньмень
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00
XS
SM
MD
LG