Спеціальні потреби

Держдеп США: законних підстав для затримки виборів в Таїланді немає


Міністр оборони США Чак Гейґл зажадав, щоб керівники військового перевороту у Таїланді відпустили усіх затриманих та негайно провели загальні вибори.

Міністр оборони США Чак Гейґл зажадав, щоб керівники військового перевороту у Таїланді відпустили усіх затриманих та негайно провели загальні вибори. Це сталося після того, як тайський генерал Прают Чан-Оча заявив, що повернення до цивільного правління станеться не раніше, ніж через рік.

Виступаючи в суботу на Азійській конференції з безпеки в Сінгапурі, Гейґл закликав хунту припинити обмежувати свободу слову, включно з забороною проведення політичних зборів з більш, ніж п'ятьма особами та відмовитись від жорсткого контролю над засобами масової інформації.

Засуджуючи «відступ від демократії» королівства Таїланду, міністр оборони США сказав делегатам конференції «Діалог в Шангрі-Ла», що Сполучені Штати призупинили свої давні військові зв'язки з Таїландом.

У своєму національному телевізійному зверненні напередодні ввечері, генерал Прают заявив, що процес примирення та політичної реформи відбудеться до виборів. Переважна частина його промови була направлена на переконання громадськості у тому, що тайська економіка сильна і що інвестори можуть почуватися впевнено, як і раніше.

Тим не менш, він застеріг протестувальників від демонстрації проти військового перевороту, який він очолював минулого тижня, оскільки, за його словами, конфлікт сповільнюватиме процес відновлення громадянського правління.

Сотні урядових військовослужбовців заблокували одне зі жвавих перехресть Бангкоку в четвер, щоб запобігти оголошеному мітингу опозиції. Вантажівки з солдатами перекрили всі дороги, що ведуть до монументу Перемоги міста. Під час перекриття у час пік було застосовано силу, через що багато вуличних продавців закрили свої магазини раніше. Тоді було лише кілька протестувальників. Масовий мітинг у столиці заплановано цієї неділі.

Військові правителі Таїланду заборонили демонстрації та затримали сотні урядовців, політиків та активістів, які протестували проти перевороту. Більшість з затриманих, були звільнені після обіцянки утримуватися від публічних протестів.

У Вашингтоні речниця Держдепартаменту заявила, що США не бачать законних підстав для затримки вибори в Таїланді.

Дивіться також: У США відтворили цифрові малюнки Енді Ворхола
У США відтворили цифрові малюнки Енді Ворхола
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
XS
SM
MD
LG