Спеціальні потреби

Як зміняться українсько-російські відносини після виборів


Росія змінює тональність розмов з Україною
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Росія змінює тональність розмов з Україною

Відразу після виборів Президента України Росія змінює тональність розмов. Російські політики, хоча ще сумніваються в легітимності українських виборів, готові до співпраці з новою владою. Якщо до виборів Росія вимагала від України передоплати за газ, сьогодні міністр енергетики Росії не виключає знижки на паливо для сусідньої країни. Про це він сказав в інтерв'ю німецькій газеті Handelsblatt.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров підтвердив позицію російського президента Володимира Путіна, що Росія поважатиме вибір українського народу і готова почати діалог з обраним президентом Петром Порошенком.

«Ми будемо ставитися з повагою до волевиявлення українського народу. Головне, щоб українська влада з повагою ставилась до своїх громадян», - сказав Сергій Лавров.

Ще два дні тому Володимир Путін говорив, що президентом України вважає Віктора Януковича, сьогодні Росія робить ставку на нового українського президента. «Ми сподіваємось, що Петро Порошенко у випадку, якщо його повноваження підтвердяться, зробить все, щоб не допустити вихід естремістських, радикальних настроїв у Києві щодо сходу, півдня, чи будь-якого іншого регіону цієї країни», - озвучив позицію російської влади міністр закордонних справ.

Сергій Лавров і Петро Порошенко по різному бачать формат діалогу. Росія бажає розмовляти з українською владою і, як було сказано, іншими регіонами країни. Петро Порошенко раніше висловлювався, що не бачить сенсу в діалозі з сепаратистами, так як вони розуміють лише мову сили.

Водночас російська влада, визнаючи легітимність виборів в Україні, скаржиться на проблеми під час виборчої кампанії. Сергій Лавров заявив: «Президентська кампанія в Україні минула не без проблем. Не всі кандидати на президента змогли дійти до кінця дистанції. І не тому, що вони не хотіли, а тому, що не було створено нормальних умов. Були випадки залякувань, побиття, підпали будинків кандидатів».

Такі ж сумніви з приводу українських виборів висловив журналістам і спікер російського парламенту Сергій Наришкін: «Звісно, ми не можемо назвати ці вибори повністю вільними і демократичними. Якщо брати до уваги, що до деяких кандидатів на президента застосовувався тиск, зокрема загроза фізичного насильства, через це кілька кандидатів змушені були зняти свої кандидатури з виборчих перегонів».

Петро Порошенко після оголошення попередніх результатів виборів сказав, що не поступиться Россії Кримом і сходом України. Але чи зможе він встояти перед знижкою на російський газ? Відповідь на це питання стане першим російським уроком для нового Президента України.

Дивіться також: "Путін посто прикидається антифашитсом" - Тімоті Снайдер
Тімоті Снайдер: Путін просто прикидається антифашистом
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:42 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG