Спеціальні потреби

Головнокомандувач НАТО терміново повернувся в Європу через кризу в Україні


Якщо Росія не припинить агресію, США та Європа погрожують застосувати нові санкції, які вразять цілі сектори російської економіки.

Американський генерал Філіп Брідлав, який очолює сили НАТО в Європі і командує там американським військовим контингентом, терміново повернувся з Вашингтона, де мав свідчити перед Конгресом. Пентагон назвав причиною термінової відправки топ генерала в Європу «браком прозорості» у намірах Росії щодо України.

Речник Пентагона заявив, що Міністр Оборони США Чак Гейґел стурбований скупченням та переміщенням російських військових на кордоні з Україною, а також непрозорістю намірів російського керівництва щодо України.


Заява Пентагона прозвучала у час, коли Міністри закордонних справ США та Росії зустрілися в Парижі для обговорення української теми.

Зустрічі Керрі з Лавровим передувала годинна телефонна розмова у п’ятницю між Бараком Обамою та Володимиром Путіним. Російський лідер зателефонував Обамі, щоб обговорити пропозицію США щодо врегулювання української кризи, яку раніше Керрі передав Лаврову.

У розмові Обама підкреслив, що США продовжують підтримувати дипломатичний шлях виходу з кризи, але зауважив, що це можливо лише, якщо Росія відведе війська від українських кодонів. Американські пропозиції містять також пункт про виведення російських військ з Криму та початок прямих переговорів між Москвою та Києвом.

Путін в свою чергу переконував, що в Україні панує розгул екстремістів, і запропонував США підтримати ідею федералізації України.

Сполучені Штати відмовляються визнавати приєднання Криму до Росії. Якщо Росія не припинить агресію, США та Європа погрожують застосувати нові санкції, які вразять цілі сектори російської економіки – включаючи нафтогазовий сектор.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG