Спеціальні потреби

Про що говорили Обама та Путін? Версії Москви та Вашингтона


Президент США, Барак Обама
Президент США, Барак Обама
У розмові із президентом Росії Володимиром Путіним, яка відбулась у неділю, президент США Барак Обама наголосив, що "референдум" у Криму проведений під тиском російської військової інтервенції, ніколи не буде визнаний США та міжнародною спільнотою. Про це йдеться у повідомленні поширеному Білим домом.

"Обама підкреслив, що дії Росії були порушенням суверенітету України та її територіальної цілісності, і що США у координації з їх європейськими партнерами готові накласти додаткові покарання на Росію за її дії".

"Обама підкреслив, що лишається чіткий шлях до вирішення цієї кризи дипломатичним шляхом, з урахуванням інтересів і Росії і народу України. Він відзначив, що уряд України продовжує робити конкретні кроки, які дозволили би де-ескалацію кризи, зокрема готуючись до виборів навесні та працюючи над конституційною реформою. Обама попросив Росію підтримати негайне розміщення міжнародних спостерігачів для попередження актів насильства з боку будь-яких груп".

Повідомляється, що Обама повторив, що дипломатичного вирішення не може бути досягнуто доки російскі війська продовжують вторгення на територію України, і що масштабні російські військові навчання на кордонах України лише посилюють напругу.

"Обама сказав, що Державний секретар США Джон Керрі і надалі готовий до роботи з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим та урядом України, щоб знайти дипломатичне вирішення кризи".

Водночас сайт Президента Росії, у повідомлені про розмову президента США Барака Обами та Володимира Путіна, зосередився на інших аспектах їх діалогу.

"Путін звернув увагу не нездатність та небажання нинішньої київської влади зупинити розгул ультранаціоналістичних та радикальних угрупувань, які дестабілізують ситуацію та тероризують мирних громадян, в тому числі російськомовне населення та наших співвітчизників", - повідомляє сайт президента Росії.

Путін також переконаний, що проведеня референдуму у Криму повністю відповідало нормам міжнародного права та Статуту ООН та враховувало, серед іншого, "косовський прецедент".

"При цьому мешканцям пів-острова була гарантована можливість вільного волевиявлення", - повідомляє офіційна сторінка Путіна.

Президенти США та Росії також говорили про відправку до Криму моніторингової місії ОБСЄ - повідомляє Кремлін.РУ.

"На думку Путіна, діяльність такої місії має бути поширена на всі українські регіони".

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG