Спеціальні потреби

«Марш миру» засудив агресію російської влади


Учасники антивоєнної ходи виступили проти приєднання Криму

«Марш миру» проти військової агресії Росії в Україні зібрав тисячі москвичів. Одночасно з антивоєнною ходою прихильники Кремля провели акцію «за російську Україну», формально підтримавши анексію Криму.

Маршрути двох акцій перетнулися, а спостерігачі відзначили, що «Марш миру» став однією з наймасовіших опозиційних акцій за останні два роки.

Учасники зібралися на Пушкінській площі, звідки колонами вирушили по бульварах до проспекту Сахарова, де і відбувся мітинг. Демонстранти прийшли з білими стрічками, пацифістською символікою, а також прапорами Росії, України і Європейського Союзу. Окремі учасники приходили з плетеними українськими вінками і букетами жовто-синіх тюльпанів.

Прихильники Кремля, зібрані консервативним рухом політолога Сергія Кургіняна «Суть часу», пройшли від Трубної до площі Революції .

За даними московської поліції, в антивоєнній ході взяли участь у п'ять разів менше людей, ніж в акції «Суті часу». Організатори «Маршу миру» оцінили чисельність акції від 50 до 70 тисяч чоловік. Поліція запевняє, що на опозиційну ходу прийшло 3 000 чоловік.

Гасла «Слава Україні!» і «Росія без Криму!» стали основними «Маршу миру». Прихильники російської влади, за повідомленнями користувачів соціальних мереж, скандували «Слава Беркуту!». Антивоєнна акція зібрала представників усіх російських опозиційних рухів як лівого, так і правого спрямування, а також активістів партій «Яблуко», «Громадянська платформа», «Партія прогресу» Олексія Навального та інших. У ході взяли участь колишні учасниці Pussy Riot Надія Толоконнікова і Марія Альохіна, політики Ірина Прохорова, Борис Нємцов, Дмитро та Геннадій Гудкова та інші.

Напередодні організатори «Маршу миру» побоювалися провокацій з боку активістів, що підтримують дії російського уряду. Однак акція пройшла мирно - прихильників «російської України» майже не було.

Зі сцени мітингу звучали гасла «Крим не наш», «Росія і Україна без Путіна», слово дали активісту київського «Євромайдану» , а також правозахисникам і політикам.

У неділю, нагадаємо, в Криму відбудеться референдум, який Захід вважає нелегітимним. Мешканцям автономії з переважаючим російським населенням належить визначити, чи хочуть вони залишитися у складі України або приєднатися до Росії як суб'єкта.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG