Спеціальні потреби

Агресія у Криму руйнує альянс Росії та Китаю - політолог


Агресія у Криму руйнує альянс Росії та Китаю
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Агресія у Криму руйнує альянс Росії та Китаю

Перехід Росії до перегляду кордонів руйнує підвалини її альянсу із Китаєм. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив політолог, професор університету Бейлор Сергій Куделя.

Перехід Росії до перегляду кордонів руйнує підвалини її альянсу із Китаєм. Про це в інтерв'ю "Голосу Америки" заявив політолог, професор університету Бейлор Сергій Куделя.

"До останнього часу Росія відігравала роль консервативної держави, яка намагалась зберегти правопорядок у світі та уникнути переділу кордонів. Це було основої її альянсу із Китаєм, який також виступає, як держава-консерватор. Тепер ми бачимо Росію, яка виступає у якості ревізіоніста, країни яка намагається перекроювати кордони не лише на заході, з Україною. Можливо, відкриються кордони із Казахстаном. Буде поставлено питання про кордони із Білоруссю", - відзначив Сергій Куделя.

На думку Куделі, прийняті Путіним рішення вже призвели до безповоротної втрати ним "обличчя" у світі.
"Протягом всього президентства Путіна ми бачили, що репутація Росії, як міжнародного "важковаговика" та глобальної супердержави для нього надзвичайно важливі. Фактично його завданням було повернути Росії її вагу на світовій арені", - зазначив Куделя

Біля "Камп Ноу" діаспора закликала зупинити Путіна
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:59 0:00
Куделя вважає, що Заходу важливо пояснити Путіну, що отримуючи Крим до складу Росії, він тим самим нівелює всі 14-річні намагання перетворити Росію на глобального гравця.
На думку Сергія Куделі, зараз емоційний стан Путіна може заважати йому зрозуміти усі втрати пов'язані із анексією Криму.
Натомість американський дослідник Леон Арон вбачає у діях Путіна у Криму логіку спрямовану на відновлення статусу Росії як супер держави.
"Велико-державний статус Росії у великій мірі визначається саме її протистоянням із Заходому", - відзначив директор досліджень Росії в "American Enterprise Institute" у своєму Twitter.

На думку Арона, дії Путіна також мають на меті "дати достатньо жорсткий урок будь-який пост-радянським країнам, які мають намір кинути виклик гегемонії Росії".

Леон Арон переконаний, що все це має передусім послужити "посилення позицій режиму Путіна всередині Росії".


 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

 • 16x9 Image

  Олексій Кузьменко

  Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG