Спеціальні потреби

Верховний Комісар ООН з прав людини занепокоєна станом прав людини в Україні


Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай
Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай

Наві Піллай висловила сумнів щодо відповідності прийнятих ВРУ 16 січня законів міжнародним стандартам та міжнародним зобов'язанням України.

Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллай наголошує на гострій потребі у діалогу в Україні для того, щоб уникнути подальшої ескалації насильства в країні, особливо після прийняття нових законів, які не відповідають міжнародним стандартам захисту прав людини. Про це високопосадовець заявила у вівторок в Женеві.

«Криваві сутички, які відбулись за останні кілька днів у центрі Києва, в результаті яких були поранені люди, це все дуже непокоїть», - сказала Верховний Комісар. Піллай закликала всі сторони до конструктивного діалогу заради недопущення погіршення ситуації, зазначивши, зокрема, що подальше зволікання лише ускладнить процес виходу з кризи.

Піллай також висловила серйозне занепокоєння відносно пакету законів, які були прийняті 16 січня. Верховний Комісар ООН закликала владу призупинити застосування законів та визначити певний проміжок часу для їх перевірки на предмет відповідності міжнародним стандартам захисту прав людини, зокрема положенням тих міжнародних угод і домовленостей, вже ратифікованих Україною.

«Я дуже стривожена тим, що ці закони обмежують право на свободу висловлення, свободу зібрання, право на інформацію, право громадянського суспільства на безперешкодну роботу. Ці закони також можуть призвести до безкарності тих, хто порушує права людини», - сказала Піллай.

У своїй заяві вона також висловила занепокоєння відносно долі неприбуткових неурядових організацій, що отримують фінансування з-за кордону, які за новими законами повинні реєструватись як «міжнародні агенти», втрачають статус неприбуткових організацій та повинні регулярно звітувати про свою діяльність.

Піллай привітала намір Обмудсмена України провести ретельний аналіз законів з точки зору потенційної загрози правам і свободам та відповідності міжнародним стандартам захисту прав людини та міжнародних зобов’язань України.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG