Спеціальні потреби

Отримавши S-300 уряд Сирії заявив про перемогу у війні з "колонізаторами"


Уряд Сирії каже про перемогу над "колонізаторами"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Уряд Сирії каже про перемогу над "колонізаторами"

Ситуація у Сирії вийшла на перший план світової дипломатії. Росія та США намагаються організувати наступного місяця мирну конференцію у Женеві щоб врегулювати конфлікт. Втім ні учасники мирних переговорів, ні питання які там мають обговорюватися, ані навіть дата проведення конференції залишаються не визначеними. Тим часом, задіяні сторони обмінюються взаємними звинуваченнями, висувають один одному ультиматуми і нарощують військову потужність.

Влада Сирії вважає, що за повстанцями стоять сили, які прагнуть знищити країну.

"Сирія сьогодні протистоїть та перемагає у війні з колонізаторами: чи це західні імперіалісти чи сіоністи, чи їхні лакеї-терористи. Ми зруйнували їхні плани", - говорить міністр внутрішніх справ Сирії Могамед аль-Шар.

За два роки протистояння у Сирії загинуло понад 80 тисяч людей

Сирійська опозиція називає президента Асада вбивцею і висуває ультиматум: опозиція погодиться взяти участь у мирній конференції у Женеві, якщо отримає міжнародні гарантії того, що Асад та верхівка його режиму складуть владу. Сам Асад каже, що залишиться президентом до наступних виборів 2014-го року. І не виключає, що буде балотуватися на черговий термін.

У відповідь на тиск опозиції та Заходу, уряд Сирії заручився підтримкою Росії, і не лише дипломатичною, але й військовою. У четвер Башар аль-Асад підтвердив, що перші системи протиповітряної оборони S-300 надійшли до них з Росії і незабаром будуть розгорнуті для бойового чергування. Ці системи будуть спрямовані не проти повстанців, а проти зовнішніх нападників, які захочуть атакувати Сирію, заявив Асад.

Крім того Асада підтримує ліванське військове угруповання Гезболла, бойовики якої залучені до боротьби з повстанцями. А також Іран, представників якого також запросили взяти участь у мирній конференції.
Рада ООН з питань прав людини підтримала резолюцію, в якій засуджуються порушення прав людини у Сирії

Генеральний секретар ООН Пан Ґі Мун каже, що дату проведення конференції поки визначити не вдалося.

"Ми хочемо побачити як опозиція оговорює питання своєї єдності. Ми сподіваємось, що опозиція виступить як єдине ціле і матиме узгоджених представників. Ми також мусимо визначити, які сторони повинні бути представлені на мирних переговорах", - говорить генсек ООН.

Заява генсека ООН прозвучала через кілька годин після того, як Рада ООН з питань прав людини підтримала резолюцію, в якій засуджуються порушення прав людини у Сирії. За словами верховного комісара ради, протистояння в Сирії може дестабілізувати весь регіон і перекинутись на сусідні країни.

"Ситуація у Сирії відображає колосальний провал у завданні захистити цивільне населення. Щодня діти, жінки та чоловіки у цій країні потерпають від брутального насилля, яке чинять усі сторони", - відзначає Наві Пілей.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров розкритикував резолюцію.

"З самого початку цього конфлікту ми постійно і наполегливо попереджали про небезпеку залучення зовнішніх сил у цей конфлікт. Попри це, потік бойовиків з-за кордону у Сирію суттєво зріс, включаючи з Лівії, інших країн Близького Сходу і Північної Африки, а також з Європи. Потік зброї, яка потрапляє в руки повстанців, також зріс", - обурився Лаврор.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель заявляє, що її держава не буде продавати зброю країні, у якій палає громадянська війна.

"Ми мусимо зробити усе можливе, щоб досягти політичного рішення. Бо єдине справжнє вирішення ситуації для Сирії лежить у політичній площині. Тому я сподіваюся, що мирна конференція відбудеться", - відзначила Меркель.

Тим часом конфлікт у Сирії триває. За два роки протистояння у цій країні загинуло понад 80 тисяч людей.
XS
SM
MD
LG