Спеціальні потреби

Новий Конгрес успадкував непопулярного спікера та невирішені проблеми


Конгрес успадкував спікера та проблеми
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:22 0:00
Direct link

Конгрес успадкував спікера та проблеми

Конгрес США та переобраний спікер Палати представників Джон Бейнер потерпають від хвилі гострої критики.

Сьогодні новий Конгрес США склав присягу. На посаду спікера палати представників був переобраний Джон Бейнер, який сьогодні потерпає від хвилі критики. Головним чином через, як кажуть його однопартійці, занадто м`яку позицію під час переговорів відносно фіскальної прірви. Досить брутальна критика на адресу Бейнера лунає і з боку губернатора штату Нью-Джерзі Криса Крісті, який звинувачує спікера та решту конгресменів у неспроможності вчасно затвердити надання допомоги жертвам урагану Сенді.

Джона Бейнера переобрали на посаді спікера Палати представників Конгресу США. Щоправда, його авторитет, кажуть аналітики, останнім часом значно похитнувся. На компроміс заради прийняття закону, який дозволив країні уникнути «фіскального обриву», пішов Конгрес у повному складі. Втім, саме Бейнеру дісталися найболючіші удари як від опонентів, так і від однопартійців.

Підтримавши законопроект, проти якого виступала більшість республіканців в Палаті представників, саме Бейнер ризикував посадою. Крім того, очікувалось, що того ж дня Конгрес голосуватиме за надання 60 мільярдів доларів допомоги жертвам урагану Сенді, але голосування так і не сталося, що викликало цілу хвилю роздратування.

«З-під нас просто вибили стілець. Цього не можна ні пояснити, ні виправдати», - виступив конгресмен-республіканець від штату Нью-Йорк Пітер Кінґ.

Лідери республіканців повернулись до жителів штату Нью-Йорк спиною
конгресмен-демократ від штату Нью-Йорк Ніта Лоуі.
Обурення лунало голосно і в самому штаті Нью-Джерзі, губернатор якого Крис Кристі гостро розкритикував як самого Бейнера, так і весь склад Конгресу:

«Ганьба Вам, ганьба Конгресу. Це просто нечемно».

Схоже, суперечку таки вдалося владнати. Вже у п’ятницю Конгрес має проголосувати за закон про надання допомоги жертвам урагану Сенді.

Втім, вже у наступні кілька тижнів на новий Конгрес чекає ряд випробувань. Якщо автоматично вступлять у дію скорочення урядових витрат, тисячі військових втратять роботу. Крім того, не виключеною є можливість зупинки роботи і цілого федерального уряду. Єдиний шлях уникнути цього – співпраця між республіканцями в Конгресі та Білим Домом. Втім, кажуть експерти, цього разу Бейнеру буде ще складніше домовитись з президентом, адже вмовити до компромісу однопартійців знову йому навряд чи вдасться.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG