Спеціальні потреби

Опинившись на межі «прірви», Обама повернувся до Вашингтона


Президент Барак Обама перервав свою різдвяну відпустку на Гаваях і повернувся у четвер до Вашингтона, щоб спробувати знайти з Конгресом компроміс, який допоміг би відвернути країну від так званої «фіскальної прірви» - різкого підвищення податків та скорочення витрат, які входять в силу першого січня.

Як повідомляє Білий дім, в середу перед від'їздом до Вашингтона Обама розмовляв по телефону з чотирма лідерами Конгресу, щоб обговорити можливості уникнення «фіскальної прірви».

Багато експертів побоюються, що ці два чинники - скорочення витрат і підвищення податків на загальну суму 500 мільярдів доларів - може стати причиною початку нової рецесії.

Однак лідер сенатської більшості демократ Гаррі Рід вважає, що у США майже немає шансів уникнути «фіскальної прірви». Виступаючи в Сенаті в четвер, Рід піддав гострій критиці спікера Палати представників - республіканця Джона Бейнера, заявивши, що того більше хвилює збереження своєї посади, ніж досягнення компромісу.

У середу Бейнер опублікував заяву, в якій закликав контрольований демократами Сенат прийняти план з ліквідації бюджетного дефіциту, який дозволить уникнути «фіскальної прірви».

Минулого тижня переговори між Бейнером і Обамою зайшли в глухий кут. Бейнеру не вдалося переконати колег-республіканців ухвалити запропонований ним альтернативний план, який передбачає скасування податкових пільг тільки для американців, що заробляють більше 1 мільйона доларів на рік. Президент раніше пропонував ввести подібну міру для тих, чий річний дохід становить більше 400 тисяч доларів.
XS
SM
MD
LG