Спеціальні потреби

Споживацька впевненість знаходиться на найнижчому рівні - експерти


Впевненість у завтра на найнижчому рівні
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00
Direct link

Впевненість у завтра на найнижчому рівні

Напередодні свят паркоквки перед американськими крамницями були переповнені – тисячі людей в останні хвилини купували подарунки. Щоправда, не все так гарно, як здається на перший погляд. Експерти кажуть, що впевненість споживачів у завтрашньому дні впала до найнижчих за останні півроку показників, тож витрачають вони мало.

У Греції попри яскраві різдвяні декорації настрій не такий вже і святковий, адже споживачі занепокоєні економічними реаліями. Після шести місяців рецесії, у наступному році на греків очікують ще більш жорсткий режим економії. Вітрини крамниць в Афінах увішані яскравими прикрасами, але людей з пакунками на вулицях зовсім не багато. Один з пенсіонерів каже, що після плати за житло та харчі, грошей не залишається.

"Не лишається нічого. Нам так важко, що ми просто не можемо собі нічого дозволити", - жаліється пенсіонер Джордж Манікас.

Економіки світу слідкують за американськими законодавцями, які намагаються домовитись щодо бюджету на наступний рік
В Іспанії, де рівень безробіття досяг 26 відсотків, власники крамниць знижують ціни на свої товари, щоб пожвавити бізнес. М’ясник Еміліо Перез каже, що у людей невистачає грошей навіть на їжу.

"Цього року, у порівнянні з минулим ми продали на 20-30 відсотків менше. Люди втратити купівельну спроможність, і наш бізнес це відчуває відразу", - каже м'ясник Еміліо Перез.

В Гані ж, де інфляція на рівні понад 9 відсотків. люди дивляться на стан речей більш філософськи.

"В обігу просто нема грошей як таких, але ми не дуже переймаємось. Гроші – це лише гроші. Ми живі, і ми повинні продовжувати щось робити для наших дітей та тих, кого любимо", - розмірковує ганійка Віда Аффоро.

Американські торгівці, які цього святкового сезону мали гарний старт, не готові здаватись. Попереду у них ще один тиждень
"Торгівці надіються, що споживачі повернуться, та протягом останній вихідних року розщедряться", - прогнозує аналітик Біл Мартін.

Водночас, економіки світу слідкують за американськими законодавцями, які намагаються домовитись щодо бюджету на наступний рік. Попри загрозу нової економічної рецесії у США обидві політичні сили країни не готові піти на компроміс заради прийняття бюджету ще до кінця року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG