Спеціальні потреби

Технологічні прориви 2012 року можуть змінити світ


Технологічні прориви 2012 року можуть змінити світ
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00
Direct link

Технологічні прориви 2012 року можуть змінити світ

Новий iPhone, літаки, які літатимуть журавлиним клином, куленепробивна шкіра з павутиння – вчені у 2012 без діла не сиділи

Рік, що минає, позначився кількома цікавими технологічними проривами, які цілком можуть змінити світ, у якому ми живемо. Хоча в 2012-му вчені, на жаль, не винайшли ліків від раку, СНІДу і не створили машину часу, проте і без діла вони не сиділи.

З найпомітнішою та найбільш резонансною технічною новинкою року все зрозуміло. Десятки мільйонів людей у цілому світі нетерпляче чекали випуску нової моделі iPhone – 5-ї. Від Токіо до Лондону, всі хто може дозволити собі іміджевий телефон, у вересні штурмували фірмові магазини Apple.

Втім не iPhone-ами єдиними живе людство, хоч якби важко у це було повірити фанатам Apple. Обличчя майбутнього, ймовірно, будуть визначати інші винаходи. Наприклад, куленепробивна шкіра, яку винайшли голландські вчені, поєднавши структуру клітин шкіри людини з шовком, з якого павуки плетуть свої тенета. Міцність винаходу – неперевершена. Куля 22-го калібру її не бере. Цей винахід може дозволити лікарям використовувати генетично модифікований павучий шовк для лікування поранень, створення штучних зв'язок та сухожиль.

Виробник літаків європейська компанія Аеробус також взяла курс на живу природу. Ні, літаки ще не робитимуть з павучих тенет, але літати вони будуть клином, як журавлі. До 2050 року Аеробус планує запровадити цілий ряд нововведень, які дозволять скоротити тривалість авіа перельотів та скоротити кількість шкідливих викидів у атмосферу. Це відео показує, як літаки підійматимуться у повітря в майбутньому. Замість довгої злітної смуги – спеціальна платформа, яка розганяє літак до потрібної швидкості.
Зменшення вимог до довжини злітних смуг – хороша новина для найбільших міст світу, де вартість землі невпинно зростає. А як щодо польотів клином? За словами представників Аеробуса, виконання фігур вищого пілотажу пасажирськими літаками дозволить економити пальне!

Зліт за допомогою спеціального носія та політ у подібних до пташиних формаціях має дозволити використовувати енергію літака на повну, при чому за рахунок відновлювальної енергії
голова відділу розробок компанії Аеробус Чарльз ЧемпіонПольотів з журавлями нам з вами ще доведеться зачекати, а от користувачі соціальної мережі Facebook вже можуть вести прямі трансляції відео на свою сторінку, використовуючи лише власний мобільний. Простіше нікуди! Відповідну технологію запропонувала компанія Upstream.

«Все, що тут відбувається, все, що знімається телефоном просто зараз, транслюється через мережу 3G та наші сервери на сторінку Facebook. Тепер робити живі відео включення може будь-хто», - говорить Браян Меєр, продакт-менеджер Upstream.

Інша новинка потішить всіх, хто хоч раз топив свій мобільний телефон. Розроблене вченими покриття P2i, яке у 1000 разів тонше за людську волосину, надійно захищає від намокання електроніку та одяг! P2i достатньо просто нанести на внутрішню та зовнішню поверхню виробу.
Нано покриття нібито може захистити пристрої навіть у разі їх повного занурення під воду. Його вже активно використовують виробники електроніки, взуття та військової форми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG