Спеціальні потреби

Американські бізнесмени розповіли, що в Україні від них чекають корумпованості


Українські інвест проекти порівняли з радянськими
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00
Direct link

Українські інвест проекти порівняли з радянськими

У суботу у Вашингтоні завершилась дводенна конференція «Лідерство у глобальному світі" присвячена Україні. Представницький захід зібрав разом українських урядовців, представників бізнесу з України та США, міжнародні організації та широке коло експертів. Велика увага була приділена інвестиціям в Україну. Українська сторона говорила про національні пріоритети та обіцяла сприяти іноземному капіталу. Представники ж американських компаній згадували реальні проблеми та уважно слухали нові обіцянки.

Ігор Жовква з Національного Агентства з інвестицій та управління національними проектами розповідає з Вашингтонської трибуни про реформи, які сприятимуть інвестиціям. Закликає вкладати в дороги, станції метро, утилізацію сміття, а ще інтелектуальний центр під Києвом – мовляв збудуємо містечко і туди потечуть компанії з України та світу.
Схоже, інтереси українців та американських інвесторів збігаються
Колишній американський конгресмен, а тепер інвест консультант Джон Конлен, до таких масштабних проектів ставиться скептично. Каже, що нагадують Радянський союз.

"Багато проектів, які започатковує уряд надто грандіозні та нагадують радянський підхід. Давайте побудуємо велике місто, супер комплекс! Так справи не робляться. Треба починати з малого, розвивати успіх. Буде він – інвестори самі прийдуть і вкладуть гроші у будівництво. Бізнесу потрібні не будівлі, а люди з мізками, які можуть примножити гроші. Нам не потрібні, якісь мавзолеї, щоб ми там сиділи та попивали каву з текілою!", - коментує Конлен.

А ще американським компаніям в Україні не потрібна корупція. Про неї говорить Джон Сміт з компанії Рейтеон.

"Надзвичайно важко працювати у середовищі, де всі навколо очікують від тебе корумпованості та підозрюють тебе у корумпованості, навіть, якщо ти ведеш бізнес чесно", - каже Сміт з трибуни.

Найбільше на події говорять про інвестиційні проекти в Києві. Заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, обіцяє – корупції не буде!

Заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, обіцяє – корупції не буде
"Коли залучаються такі сили, як національне агентство, коли такі проекти ідуть конкретно під егідою президента, коли ними займається голова КМДА, то такої корупційної складової уже не буде. Тому що до цих проектів, прикована увага і ЗМІ і всіх урядовців", - говорить український урядовець.

Додає, ось реалізуємо великі проекти відкрито, а їх успіх поширимо на всю країну.

Добре би це зробити швидше, каже колишній голова адміністрації Білого Дому за Буша Молодшого, Енді Кард. Невблаганні закони США забороняють американським компаніям мати справу з корупціонерами.

"Якщо хочете залучити інвестиції, майте на увазі, що відповідно до закону США про боротьбу із зовнішньоекономічною корупцією американським корпораціям, інвесторам заборонено надавати фінансування особам, які використають їх в особистих інтересах. Це і є мій меседж, українським урядовцям – якщо ви демократичний уряд, то маєте працювати для українців, а не заради свого «шкурного інтересу", - наголошує Кард.

Все це може статись лише з волі народу, який примусить уряд стати чесним
Джон Колен, інвест консультант, колишній конгресмен
Бізнесмен Кім Кавасакі, вже обпікся в Україні! Стверджує в збанкрутілому банку «Родовід» лишились його гроші! Обіцянки чиновників теж чує не вперше! Але попри все лишається працювати в Україні – тут спеціалісти хороші.

"Для того, щоб зростати по експоненті нашій компанії потрібні талановиті люди, а вони в Україні є. Тож я продовжу вкладати свої кошти", - ділиться бізнесмен.

Від самих українців, їх громадянської позиції залежить те, чи потечуть інвестиції в Україну – додає колишній конгресмен Джон Конлен.

"Потрібна політична воля, щоб лідери уряд сказали «Ми забудемо про минуле, але від сьогодні все буде за міжнародними стандартами, уряд буде чесним, судді будуть чесними. Вони будуть отримувати достойну платню. Ми позбудемось корупції. Якщо в Україні буде правосуддя і зовнішні інвестори будуть мати той же рівень захисту, що і внутрішні, тоді інвестиції в країну потечуть. Але все це може статись лише з волі народу, який примусить уряд стати чесним", - відзначає досвідчений політик.

Тож схоже, інтереси українців та американських інвесторів збігаються.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG