Спеціальні потреби

У США українку звинувачують у незаконному експорті американських технологій у РФ


17-го жовтня, федеральний суддя Східного округу Нью-Йорка Стерлінг Джонсон прийняв справу про незаконний експорт співробітниками техаської компанії «Арк електронікс» високотехнологічних компонентів у Росію. Перед судом в цей день постали лише двоє з восьми підозрюваних, заарештованих у Г'юстоні на початку жовтня – Світлана Загон і Людмила Багдікян, які мають американське громадянство, та є вихідцями з України та Азербайджану відповідно. Обидві жінки, раніше звільнені під заставу судом в Г'юстоні, прибули в Нью-Йорк самостійно.

Решта підозрюваних, включаючи керівника компанії «Арк електронікс» Олександра Фіщенко, яким суд в Г'юстоні відмовив у звільненні під заставу, до Нью-Йорка ще не доїхали. Як повідомив суддя Джонсон, зараз вони перебувають у в'язниці в штаті Оклагома, що служить проміжним пунктом для Федерального бюро в'язниць, і будуть доставлені в Бруклін на початку наступного тижня.

Суддя Джонсон, колишній спеціальний прокурор Нью-Йорка у боротьбі з наркотрафіком, не змінив запобіжного заходу для Загон і Багдікян. Обидві жінки залишаються на свободі. Від спілкування з пресою вони, за порадою своїх адвокатів, відмовилися.

Засідання суду у середу тривало лише кілька хвилин. Через те, що не всі обвинувачені змогли бути присутніми, суддя Джонсон переніс слухання на 9 листопада. Однак, на думку судових спостерігачів, засідання в цей день також не буде змістовним, і швидше за все обмежиться тим, що підозрюваним будуть формально пред'явлені звинувачення в порушенні експортного законодавства.

Всього у справі проходять 11 осіб, троє з яких перебувають у розшуку. Підозрюваних обвинувачують в експорті мікроелектронних деталей подвійного призначення, які знаходяться під особливим контролем федерального уряду. Згідно з обвинувальними документами, мікроелектроніка поставлялася російським спецслужбам і Міністерству оборони Росії.

Кримінальну справу було порушено федеральною прокуратурою Східного округу Нью-Йорка, тому що на підвідомчій йому території розташований міжнародний аеропорт імені Джона Кеннеді, через який проходили експортні вантажні потоки компанії «Арк електронікс».

Підозрювані своєї вини не визнають. Четверо з них мають російське громадянство. Минулого тижня МЗС Росії зажадало від американської влади припинити чинити на росіян «психологічний та моральний тиск з метою схилити їх до «добровільного» визнання вини».

Можливо, на слуханнях 9 листопада буде визначена дата початку судового процесу. Представник прокуратури Східного округу Деніел Сільвер припустив, що суд триватиме близько місяця. Адвокати Загон і Багдікян поскаржилися, що ще не отримали усіх матеріалів справи, і ймовірно, будуть вимагати додатковий час для підготовки до процесу.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG