Спеціальні потреби

Обама закликав в ООН не вигадувати ворогів, а проводити реформи


Обама закликав в ООН не вигадувати ворогів, а проводити реформи
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00
Direct link

Президент засудив насильство, закликав до використання дипломатії для вирішення конфліктів та до поваги вимог опозиції.

Цими днями на засіданні Генеральної Асамблеї ООН зібрались лідери понад ста двадцяти країн світу. У вівторок перед присутніми виступив президент США Барак Обама.

Розпочав свою промову Обама зі спогад про посла США у Лівії Кріса Стівенса, який разом з трьома іншими колегами загинув під час нападу на американське консульство в цій країні. Обама гостро засудив атаки, заявивши що вони були нападом не лише на Америку, але і на ідеали ООН, які передбачають, що всі розбіжності можуть бути вирішені мирним дипломатичним шляхом.

Обама також привітав вільні вибори, які вперше за кілька десятиліть пройшли у ряді країн Африки. Втім, він нагадав, що вибори, якими б прозорими та вільними вони не були, є лише першим кроком до демократії.

«Справжня демократія означає, що громадяни не можуть бути ув’язнені лише через їх переконання, бізнес може процвіти без потреби давати хабара. Демократія можлива лише тоді, коли люди можуть вільно висловлювати свої позиції та збиратися без страху, коли існує верховенство права та механізм судового впровадження, який гарантує повагу прав кожного. Справжня демократія, реальна свобода потребує важкої праці. Ті, хто знаходиться при владі, повинні встояти перед спокусою придушувати опозицію. У важкі економічні часи лідери повинні утриматись від спокуси налаштовувати власний народ проти вигаданих внутрішніх та зовнішніх ворогів. А натомість вони повинні зосередитись на проведенні важких, але необхідних реформ», - звернувся до делегатів американський президент.

Відтак, Обама зосередився на питанні ядерних програм Ірану, наголосивши, що США поважають право будь-якої нації на розвиток мирного атому. Разом з тим, додав він, ООН має бути переконані, що такі ядерні програми є безпечними. Обама попередив, що Іран з ядерною зброєю становить загрозу не лише Ізраїлю та регіону, але і глобальній економіці. Велику частину промови Обама присвятив ситуації в Сирії, закликавши уряд аль-Асада зробити все можливе, щоб припинити кровопролиття.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG