Спеціальні потреби

США, Китай, Росія будуть взаємодіяти на рівних за таких умов... - Бжезінський про 3-полярний світ


Збіґнєв Бжезінський, ліворуч.

США, Росія та Китай наближаються до паритету у царині ресурсів, який робить неможливим тотальну перемогу одної зі сторін у можливому протистоянні. З огляду на це, у майбутньому США варто будувати свою зовнішню політику на основі перегляду традиційних союзів та усвідомленні спільної відповідальності наддержав. Про це відомий експерт з геополітики Збіґнєв Бжезінський заявив в інтерв'ю впливовому аналітичному центру CSIS.

"Якби я міг цілком сформувати закордонну політику у США, я хотів би створити ситуацію, у якій США, Китай та Росія краще усвідомлювали би спільні інтереси, а не протиріччя, які стосується специфічних конфліктів у різних точках планети", - заявив Бжезінський.

Відомий аналітик наголосив на потребі усвідомлення спільної відповідальності між найсильнішими країнами світу, включно з тими з, які не поділяють філософію США.

Деякі наші концепції традиційних союзів мають змінитись, зокрема, щодо Китаю, який може реально стати провідною невійськовою силою на планеті

На думку Бжезінського саме цього і варто очікувати у майбутньому.

Експерт висловив переконанням, що першим кроком на шляху до порозуміння між наддержавами стане спільне усвідомлення того, що жодна зі сторін не матиме можливості отримати тотальну перемогу.

"Всі сторони у більшій, чи меншій мірі мають однакові ресурси", - відзначив Бжезінський.

"Я думаю, що наша політика має спиратись на увагу до того, що роблять росіяни, що роблять китайці. Треба залучати їх до співпраці там, де у них є спільні інтереси, але дати їм зрозуміти, що будь-яка раптова дія з їх боку потягне за собою щонайменше співмірну відповіь США. А це матиме настільки ж паралізуючий ефект. Думаю, що це потягне за собою усвідомлення, що деякі наші концепції традиційних союзів мають змінитись, зокрема, щодо Китаю, який може реально стати провідною невійськовою силою на планеті", - розповів Бжезінський.

Експерт заявив, що відповідні зміни - з переглядом США традиційного кола союзників - можуть статись і по відношенню до Росії.

"Але це може відбутись щойно у Росії закінчиться захоплення Путіним, яке по суті продовжує традиції радянської, російської, царської імперії. Росія також має усвідомити, що їй самій необхідні серйозні зміни, щоб досягнути успіху, як держава", - відзначив Бжезінський.

Дивіться також: У лідерів Китаю та США попереду непроста розмова, яку довго відкладали

У лідерів Китаю та США попереду непроста розмова, яку довго відкладали. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

XS
SM
MD
LG