Спеціальні потреби

"Промиті мізки": в Індії поховали чоловіка, завербованого на війну Росії проти України


Індійський вчитель мистецтва Сагар Камблі малює на тротуарі в Мумбаї на знак пам’яті про жертв війни Росії проти України. AP Photo/Rajanish Kakade
Індійський вчитель мистецтва Сагар Камблі малює на тротуарі в Мумбаї на знак пам’яті про жертв війни Росії проти України. AP Photo/Rajanish Kakade

В Індії поховали тіло 30-річного індійця, який був обманом завербований на війну проти України і загинув там, повідомили його родичі західним медіа.

Вербувальники обдурили загиблого Мохаммеда Асфана та інших чоловіків з Індії, котрі підписали документи російською мовою, не володіючи нею, та у результаті потрапили у російське військо на війні проти України.

Так родич загиблого в інтерв'ю телеканалу CNN пояснив ситуацію, в результаті якої російська війна залишила свій смертоносний слід у родинах в Індії та Непалі, що живуть за тисячі кілометрів від України.

Як повідомляв Голос Америки, Асфан загинув в Україні на початку березня, але рідні в Індії протягом тижнів не могли отримати його тіло для похорону.

Як пише CNN, його привезли до Індії “краще одягненим, ніж тоді, коли пішов” – у костюмі, білій сорочці із краваткою замість повсякденного одягу.

“Але він мав бути похований відповідно до своїх мусульманських вірувань, тому його тіло потрібно було підготувати, знявши охайний одяг”, – пояснює CNN.

Тіло було прошите кулями, у загиблого були вибили зуби, розповідає брат Асфана, який витратив майже два місяці, щоб дізнатися про долю родича і домогтися повернення його тіла додому.

Він розповів, що до поїздки у Росію, близько 5 місяців тому, чоловік керував одним із мережевих магазинів одягу, але “прагнув більшого для сім’ї”, тому мріяв переїхати до Австралії. Проте він не зміг успішно скласти тест на володіння англійською.

Тоді Асфан, як свідчить його брат, заплатив понад 1800 доларів вербувальникам, які “просили його ні з ким, навіть із родиною, не говорити про свій намір”.

Як констатує CNN, чимало молодих чоловіків з Південної Азії спокусила перспектива “постійного працевлаштування та вищої зарплати в Росії”.

Видання цитує непальського ексміністра закордонних справ Бімалу Рай Паудяла, який заявив парламенту на початку цього року, що від 14 000 до 15 000 непальців “воювали на передовій”, імовірно, на запрошення російського уряду.

Індія офіційно визнала, що низка її громадян воювала на боці Росії в Україні. У лютневій заяві Міністерство закордонних справ Індії заявило, що дострокове звільнення цих індійців з російської армії є “головним пріоритетом”.

Тим часом вербувальники продовжують обдурювати хлопців, промивати їм мізки та озвучувати неправдиві обіцянки, давати на підпис папери російською мовою та відвозити їх на війну, піддаючи смертельній небезпеці, повідомляє CNN.

Як повідомляв Голос Америки, Росія також вербує африканських дівчат для виробництва дронів у татарстанській Єлабузі.


Російські журналісти-розслідувачі нещодавно опублікували розслідування, згідно з яким молодих дівчат з Африки привозять у Росію, де їх залучають до виробництва "шахедів" за іранською технологією, користуючись їхнім вразливим становищем.

Молодих жінок віком від 18-20 років з африканських країн спокушають вищими зарплатами, можливостями освіти та безплатним проживанням на місці, де виробляються дрони, якими Росія потім обстрілює Україну.

Як повідомлялося, деякі з них постраждали під час удару по заводу з виробництва дронів у Татарстані.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG