Спеціальні потреби

Актуально

Зброя для України - в центрі затятої полеміки аналітиків США: Гербста та Доґерті

"Сполучені Штати серйозно розглядають можливість надання летальної оборонної зброї Україні і це - правильно", - стверджує голова аналітичного центру Dinu Patriciu Eurasia Center в Atlantic Council та колишній посол США в Україні Джон Гербст.

"Не надавайте зброю Україні. Кортить ткнути пальцем Кремлю в око, але це буде витратною та дурною помилкою", - пише аналітик National Review Майкл Брендан Доґерті.

Гербст та Доґерті вже сперечались з цього питання, використовуючи платформи аналітичних центрів США.

За логікою Доґерті, Вінстона Черчилля, який почав бити тривогу стосовно Гітлера в 1934 році, потрібно було засудити як панікера, тому що в 1936 році Німеччина ще не розпочала Другу світову війну
Джон Гербст

В своїй нещодавній відповіді Доґерті зазначає, що експертна доповідь від 2015 року, де закликається озброїти Україну, попередила про «світову пожежу» в разі, якщо цього не станеться, однак «ми все ще ходимо».

Гербст, який був одним із співавторів доповіді 2015 року, опублікував відповідь на такий аналіз. Гербст зазначив:

  • По-перше, звіт не передбачає «світової пожежі». Він обережно зазначає, що стримування та оборона проти російської агресії є найкращим підходом для уникнення «регіональної, або навіть світової пожежі».
  • По-друге розуміння часу в Доґерті є іншим. За логікою Доґерті, Вінстона Черчилля, який почав бити тривогу стосовно Гітлера в 1934 році, потрібно було засудити як панікера, тому що в 1936 році Німеччина ще не розпочала Другу світову війну.

"Доґерті також натякає, що поради звіту було повністю проігноровано", - пише Гербст. Однак, звіт рекомендував надати Україні широкий перелік устаткування, включаючи машини Humvee, контрбатарейні радари, устаткування для зв’язку та протитанкову зброю (Javelin).

Військове устаткування - вже надане Україні - є формою передової оборони НАТО​
Джон Гербст

Адміністрація Обами не надала Javelin, але збільшила військову допомогу Україні в 2015 році і надала інше рекомендоване устаткування, включаючи контрбатарейні радари, що допомогло зменшити жертви з української сторони. НАТО розмістило батальйони в країнах Балтії, Польщі та Румунії. Це допомогло Україні краще захиститись і попередити Москву, що ескалація викличе подальші дії Заходу.

Доґерті, ймовірно, не визнає мотивів Москви, припускає Гербст, наголошуючи, що Доґерті підтримав опис Гербстом сильних сторін Кремля, однак нічого не сказав про «жалюгідні наміри» Москви. "Це привело його до помилкового висновку, що я намагаюсь "розмити різницю між нашими зобов’язаннями перед країнами-членами НАТО та рештою країн", - обурюється Гербст.

Україна хоче отримувати підтримку зброєю та фінансуванням і уряд ніколи не ігнорує заборону Конгресу на фінансування, навчання та надання зброї батальйону Азов, який становить менше відсотка сил України
Джон Гербст

Це не так, стверджує Гербст, висловлюючи свою думку: “Сполучені Штати життєво зацікавлені в потужній та безпечній Європі та трансатлантичному партнерстві. Москва хоче послабити НАТО та ЄС і зруйнувати порядок часів «холодної війни». Ми мусимо перешкодити цій меті, підвищуючи ціну агресії для Кремля. Військове устаткування - вже надане Україні - є формою передової оборони НАТО".

Недостатньо потужна відповідь на агресію Кремля в Україні не тільки шкодить нашій репутації, але також і стратегії з нерозповсюдження ядерної зброї... Важко уявити, щоб Москва забрала Крим, або розпочала війну на Донбасі, якщо б в України була ядерна зброя
Джон Гербст

"Доґерті також використовує напівправду про Україну, яка трактує події на користь Кремля, - пише Гербст, - він, наприклад, занепокоєний, що зброя може опинитись в руках батальйону Азов. Однак, він не говорить, що цей батальйон вже знаходиться під командуванням міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, він також не говорить про те, що жодна з одиниць вже наданого Сполученими Штатами устаткування не опинилась в батальйоні Азов, або в інших ризикованих руках. Україна хоче отримувати підтримку зброєю та фінансуванням і уряд ніколи не ігнорує заборону Конгресу на фінансування, навчання та надання зброї батальйону Азов, який становить менше відсотка сил України".

Гербст все ж дякує Доґерті за аналіз його роботи, а саме, що той знайшов редакційну помилку, що характеризує Будапештський меморандум як «гарантію», а не «запевнення». "Хоча запевнення не несе юридичного зобов’язання вживати дій задля оборони України від агресії, однак, тут йдеться про престиж Америки, - зазначає Гербст, - недостатньо потужна відповідь на агресію Кремля в Україні не тільки шкодить нашій репутації, але також і стратегії з нерозповсюдження ядерної зброї. Зрештою, після отримання запевнень від Китаю, Франції, Росії та Великобританії, Україна позбулась свого найбільшого в світі ядерного арсеналу. Важко уявити, щоб Москва забрала Крим, або розпочала війну на Донбасі, якщо б в України була ядерна зброя".

Дивіться також: Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів

Чи відійде Трамп від курсу зовнішньої політики Обами? Оцінки експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Всі новини дня

«Ми знаємо про відео». Білий дім про суперечливі повідомлення щодо загибелі російського адмірала Соколова

На цьому зображенні показано момент попадання ракети в штаб російського Чорного флоту в Севастополі, п’ятниця, 22 вересня 2023 року. (Кримський Telegram-канал через AP)
Українські сили спеціального призначення заявили, що «уточнюють інформацію» з приводу загибелі командувача Чорноморським флотом Росії адмірала Віктора Соколова після того, як на російському державному телебаченні показали відео з його участю.
«Як відомо, внаслідок ракетного удару по штабу Чорноморського флоту РФ було знищено 34 офіцери. Наявні джерела стверджують, що серед загиблих командувач ЧР РФ. Багато кого досі так і не вдалося ідентифікувати через розрізненість фрагментів тіл, – мовиться у повідомленні сил спеціального призначення у Facebook. – Оскільки росіяни терміново були вимушені публікувати відповідь з начебто живим Соколовим - наші підрозділи уточнюють інформацію».
У вівторок російське телебачення показало кадри наради військових та міністра оборони Сергія Шойгу, у якій дистанційно брав участь адмірал Соколов.
Коли було знято відео, невідомо.

Новий міністр оборони України Рустем Умеров заявив у вівторок в інтерв'ю Крістіан Аманпур з CNN, що якщо Соколов помер, «це хороша новина для всіх».

В ексклюзивному інтерв'ю з Києва він не підтвердив і не спростував факт загибелі Соколова під час удару.

«Він (Соколов) перебуває на наших тимчасово окупованих територіях… його там взагалі не повинно бути. Отже, якщо він мертвий, це хороша новина для всіх, що ми продовжуємо деокупацію нашої території», — сказав Умеров CNN.

На брифінгу у Білому домі речниця адміністрації сказала у вівторок, що їй відомо про відео, опубліковане в Росії, але ще зарано щось коментувати.
«Ми бачили звіти і, звичайно, ми знаємо про відео. Зараз мені просто нема чого підтверджувати», – відповіла Карін Жан-П'єр у відповідь на запитання журналістів.
Колишній радник Пентагону, співзасновник організації Silverado Policy Accelerator Дмітрі Альперович каже, що
розвідки США та Великобританії не підтвердили твердження українських спецслужб про вбивство Соколова. На його думку, вони мали б мати засоби електронного стеження, що «підтверджує вбивство такого високопоставленого офіцера».
При цьому він додає, що незалежно від того, чи Соколов загинув при українському ударі по штабу ЧФ РФ, розмова про нього відвертає увагу від українського успіху.
Як повідомляв Голос Америки раніше, британська розвідка вважає, що, що серія ударів, яких українські сили завдали по окупованому Севастополю, значно зменшить можливості російського флоту блокувати українські порти і патрулювати ширшу акваторію Чорного моря.

Критика українського контрнаступу – непрофесійні і марні заяви. Генерал Годжес про багатоскладовість операцій ЗСУ

Pentagon Hodges

Тим, хто "за 8000 км" критикує, як хтось інший заходить на мінні поля і окопи та розміновує їх, повинно бути соромно самим за себе. Так тезу висловив колишній командувач Сухопутних сил НАТО в Європі, генерал США у відставці Бен Годжес під час дискусії у Вашингтоні “Перемога України: блимає жовтий сигнал?”.

Годжес відповідав на запитання Роберта Макконнелла, співзасновника Фундації США-Україна стосовно критичних зауважень на адресу дій української армії у війні.

“Це непрофесійні та марні заяви”, – сказав Бен Годжес.

Генерал нагадав, що українцям доводиться боротися без підтримки авіації, без якої США, Велика Британія чи Німеччина ніколи не посилала б своїх солдатів у бойові дії. Голос Америки також писав раніше про дискусію між експертами, які заявили, що якби наступ в Україні вела американська армія, вона би спиралася на підтримку авіації, яка б розбила укріплення противника ще задовго перед тим, як відправили б піхоту.

“Контрнаступ – це не лише те, що ми бачимо на полі бою”, – наголосив Годжес. За його словами, ЗСУ проводять багатоскладові комплексні операції, включно з роботою спецпризначенців, атаками дронів, кібер боротьбою, виведенням з ладу російських радарів та ППО та іншим.

Також, за словами Годжеса, вражаючою є робота українських військових щодо Чорноморського флоту, яка створює величезний тиск на російський генштаб.

Раніше в ексклюзивному інтерв'ю Голосу Америки Бен Годжес також заявив, що за умов відсутності підтримки з повітря критика українського контранаступну є невиправданою. “На жаль, українці й надалі зазнають великих втрат, тому що ми, Захід, не надали їм необхідних можливостей. І я говорю саме про високоточну зброю великої дальності”, – сказав Годжес.

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Журналіст фотографує місце масового поховання після звільнення Бучі від російських військ, 3 квітня 2022. AP Photo/Rodrigo Abd

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.

Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.

У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".

Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.

"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.

За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".

Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.

Більше

XS
SM
MD
LG