Спеціальні потреби

Росія хоче підключити ЗАЕС до своєї енергомережі за два тижні, припускають аналітики ISW


Архівний відеокадр: Запорізька АЕС, 14 жовтня 2022 року. REUTERS/Alexander Ermochenko
Архівний відеокадр: Запорізька АЕС, 14 жовтня 2022 року. REUTERS/Alexander Ermochenko

Росія може створювати умови для підключення Запорізької АЕС до власної енергомережі, вказують аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW). Їй на це може знадобитись до 15 днів, йдеться в щоденному звіті ISW, виданому 3 листопада.

Подібні оцінки озвучив і український оператор "Енергоатом". В дописі в Telegram "Енергоатом" зазначає, що росіяни вже найближчим часом намагатимуться відремонтувати та підключити лінії зв’язку ЗАЕС у напрямку тимчасово окупованих Криму та Донбасу.

В "Енергоатомі" назвали обстріли 2 листопада та пошкодження двох останніх високовольтних ліній зв‘язку ЗАЕС черговою спробою "перепідключити атомну станцію до російської енергосистеми".

Щоб виправдати свої дії, припускають американські аналітики, Росія представлятиме свій контроль над АЕС як єдину можливість забезпечити станцію струмом, а Енергодар теплом, йдеться в повідомленні. Аналітики вказують, що намагаючись представити Росію як єдиного безпечного оператора ЗАЕС, російський секретаря Ради з нацбезпеки Патрушев заявив, що російська влада немов би запобігла "терористичному нападу" українців на станцію.

Такі дії Росія проводить після висновків МАГАТЕ, що Україна не зловживає ядерними матеріалами а також заяв організації, що обстріли пошкодили мережу живлення ЗАЕС, що повністю зупинило енергопостачання на станцію. Генератори мають достатньо палива для станції на 5 днів, а Росія може підключити станцію до своєї енергомережі за 15 днів, йдеться в звіті.

Мер Енергодара Дмитро Орлов повідомив в Telegram, що російські окупаційні сили збирають дані населення в місті. Такий «перепис» нерідко "закінчується обшуком у квартирі та прискіпливим вивченням всіх додатків в мобільному телефоні", пише Орлов.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG