Спеціальні потреби

«Це два окремих конфлікти». Деякі республіканці закликають не об'єднувати фінансування допомоги Україні та Ізраїлю


Будівля Капітолію, Вашингтон, 20 жовтня 2023. AP Photo/Jose Luis Magana
Будівля Капітолію, Вашингтон, 20 жовтня 2023. AP Photo/Jose Luis Magana

Низка республіканських законодавців виступають проти об'єднання американської допомоги для Ізраїлю та для України у запиті адміністрації президента Джо Байдена на додаткове фінансування у 106 мільярдів доларів.

Як пише Wall Street Journal, серед республіканських сенаторів є широка підтримка допомоги Ізраїлю, однак менше - для підтримки України.

Нагадаємо, запит адміністрації президента Джо Байдена на додаткове фінансування передбачає понад 60 мільярдів доларів для України, 14 мільярдів Ізраїлю, 14 мільярдів для посилення безпеки на південному кордоні США, а також 2 мільярди для безпекової допомоги Індо-Тихоокеанського регіону.

Це два окремих конфлікти. І було б неправильно використовувати підтримку Ізраїлю в [намаганні] отримати додаткову допомогу для України
Лист дев'яти республіканців у Сенаті

Ще до того, як Білий дім офіційно оголосив про запит на фінансування наприкінці минулого тижня, група з дев'яти республіканців у Сенаті у листі до лідера республіканської меншості Мітча Макконнелла та лідера демократичної більшості Чака Шумера закликала відокремити фінансування для Єрусалима від фінансування для Києва.

"Це два окремих конфлікти, і було б неправильно використовувати підтримку Ізраїлю в [намаганні] отримати додаткову допомогу для України", - написали сенатори.

Інші законодавці мають також свої застереження чи пропозиції. Зокрема, Макконнелл виступив за збільшення уваги до посилення безпеки на південному кордоні США. Свої пропозиції й заперечення законодавці висловлюватимуть під час наступних закритих і відкритих засідань, пише WSJ.

Тим часом демократи у Сенаті закликають схвалити запит Білого дому на додаткове фінансування. Лідер більшості Чак Шумер у виступі на засіданні заявив, що двопартійна підтримка виділення цих коштів важлива, адже йдеться про захист безпекових інтересів США, американських союзників і демократичних цінностей в усьому світі.

"У Європі Володимир Путін продовжує наступ на український народ, і нерозумно думати, що він на цьому зупиниться. На Близькому Сході жорстокий тероризм ХАМАСу (США, ЄС та Велика Британія визнають ХАМАС терористичною організацією - ред.) убив найбільше євреїв за один день з часів Голокосту і загрожує нашому найсильнішому союзнику на Близькому Сході, – сказав Шумер.

«І демократи, і республіканці знають, що якщо Путін, ХАМАС чи інші супротивники досягнуть успіху, це поставить під загрозу американців у всьому світі", – додав він.

якщо Путін, ХАМАС чи інші супротивники досягнуть успіху, це поставить під загрозу американців у всьому світі

Для затвердження законопроєкту потрібні голоси принаймні 60-х із 100 сенаторів, а отже демократам - які мають 51 крісло - потрібно принаймні дев'ять голосів республіканців. Будь-які закони також потребують затвердження у Палаті представників, де республіканці мають незначну більшість й де триває процес обрання спікера.

На початку жовтня в коментарі Голосу Америки у Пентагоні повідомили, що на допомогу Україні залишається ще 5,4 мільярда доларів в рамках програми президентських повноважень для постачання озброєння із власних складів США, а фактичних уже виділених коштів для поповнення власних запасів, із яких надсилають зброю Україні, залишилось 1,6 мільярда доларів.

Як швидко закінчиться фінансування США для Ізраїлю, якщо Конгрес не схвалить додаткову допомогу для країни, у Білому домі не кажуть. Відповідаючи на запитання про те, що законодавці можуть відмовитися від допомоги Україні та інших питань, включених у запит адміністрації, і прийняти закон про фінансування лише Ізраїлю, Кірбі сказав: "Кожен долар, який ми просимо в цьому додатку, має терміновий характер, і ми закликаємо Конгрес вжити заходів".

Коли у США знову запрацює Конгрес? ЧАС-ТАЙМ
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG