Спеціальні потреби

Неприпустимо, щоб у Заході стали вбачати захисника українських корупціонерів - економіст Аслунд


Реальною небезпекою для Заходу може стати ситуація, коли його позиція у нинішній українській кризі почне сприйматись українцями, як захист корупції. Про це економіст Андерс Аслунд, дослідник аналітичного центру Atlantic Council заявив у статті, присвячені можливості проведення в Україні дочасних виборів у зв'язку із політичною кризою.

"Існують аргументи, що саме провідні члени правлячого блоку Порошенка почали нинішню дестабілізацію, як внутрішній наступ на реформи, між тим, як ситуацію з корупцією в Україні розуміє українська громадськість та тим, як ту саму ситуацію бачать на Заході. В Україні зростає переконання, що правителі країни і є головними корупціонерами, що знаходить відображення у падінні їх рейтингів. Водночас західні політики вважають, що нинішні лідери України проведуть реформи, які подолають корупцію. Дуже небезпечно, якщо Захід будуть сприймати, як захисника корупції, яким вже бачать Росію. Захід має просто дати українцям самостійно вирішувати своє майбутнє демократичними засобами", - відзначив відомий експерт.
Андерс Аслунд наголошує, що підтримувана США та ЄС точка зору, що для проведення необхідних всеохоплюючих реформ в Україні необхідна стабільність, має вади.

"У час радикальних змін, чимало політиків стрімко втрачають зв'язок із реальністю, перестають бути актуальними. У чотирьох пострадянських країнах, які найактивніше проводили реформи - Польщі та країнах Балтії - у перші десять років перехідного періоду уряди в середньому мінялись раз на рік", - відзначив економіст."Найбільшою проблемою всіх посткомуністичних країн є корупція, відповідальність за яку завжди несе чинний уряд. Тому чинний уряд у країнах Східної Європи, як правило, програє вибори. Стабільний посткомуністичний уряд - це уряд корумпований. Згадайте, що саме Микола Азаров найбільше в історії незалежної України перебував на посаді прем'єр-міністра", - звернув увагу Аслунд.

При цьому експерт піддав критиці аргументи, які висуваються противниками проведення дочасних виборів.
... саме провідні члени правлячого блоку Порошенка почали нинішню дестабілізацію, як внутрішній наступ на реформи
Андерс Аслунд
Так, на думку Аслунда, необхідність збереження урядової стабільності більше не можна виправдовувати агресією Росії, адже остання, як вважає Аслунд, значно ослабла.

"Другий аргумент проти дочасних виборів - необхідність продовження реформ. Але ж саме провідні члени правлячого блоку Порошенка почали нинішню дестабілізацію, як внутрішній наступ на реформи - як про це заявив Айварас Абромавичус після відставки з посади міністра економіки та торгівлі", - пише Аслунд.
Водночас економіст високо оцінив проведені в Україні у 2015-му році реформи і заявив, що саме вони дозволяють країні спокійно ставитись до питання виконання держбюджету та спрямувати увагу на вирішення проблеми корупції.
Це - зупинка країни і зупинка реформ
Андрій Парубій про дочасні вибори
Андерс Аслунд також відзначив що дочасні вибори могли б призветси до виходу з поточної кризи та стати кроком до подолання корупції в України, але лише за умови, що вони відбудуться за законами, які унеможливлюють купівлю виборів.
Минулого тижня заступник голови Верховної Ради Андрій Парубій в ефірі "Голосу Америки" заявив, що дочасні вибори є найгіршим, із усіх можливих, сценарієм для України.
"Це - зупинка країни і зупинка реформ", - заявив Парубій.
Найгірший сценарій для України це передчасні вибори - Парубій у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:12 0:00

Загрозу для України у дочасних виборах вбачає і міністр молоді та спорту України Жданов. Про це він заявив "Голосу Америки" на початку року.

Жданов, колишній депутат від ВО «Батьківщина» назвав вибори небажаними через «складну ситуацію в країні і загрозу приходу до влади радикальних сил».

«Колись мій перший шеф, Олександр Разумков, сказав, що більшість не завжди права. Більшість, до речі, привела до влади Гітлера. Так можна ставити питання», - відзначив міністр, відповідаючи на запитання, чи він довіряє мудрості українських виборців.

«Демократія це дуже складна система, яка може привести до влади радикалів, і тоді підуть такі дезінтеграційні процеси, що ми не втримаємо ситуацію, а нам же ще і воювати треба, на всяк випадок», - відзначив міністр Жданов.

Дивіться також: Керрі конкретно відповів на слова про "безвідповідальність" Обами щодо України

Керрі конкретно відповів на слова про "безвідповідальність" Обами щодо України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG