Спеціальні потреби

Чи потрібна перевірка російських журналістів, які працюють в ЗМІ України?


Нацрада з питань телебачення та рідмовлення звернулась до МВС та МЗС з проханням переглянути дозволи на роботу російським журналістам на предмет мети їх роботи на теренах України. Про це заявив голова відомства Юрій Артеменко після засідання Нацради в четвер, на якому відповідно до повідомлень українських ЗМІ було повідомлено про ініціативу державного регулятора щодо введення в обмежень на роботу в українських ЗМІ іноземних громадян.

На своїй приватній сторінці у Facebook Юрій Артеменко детальніше розповів про суть ініціативи.

"Зараз є справедливий суспільний тиск, пов'язаний з проросійськими настроями, що раз за разом з’являються на каналах. Нацада не може впливати на кадрову політику каналів. Але канали мають самі «почистити» свої ряди і не допускати «москальські руки» до українського ефіру", - відзначив чиновник.

Я дуже поважаю журналістів, що приїжджають в Україну відстоювати і підтримувати нас
Андрій Артеменко, голова Нацради

Інформація про ініціативу Нацради накладається на обурення в Україні через випадок в ефірі каналу "Інтер", коли нецензурна лайка росіянки Марії Столярової потрапила до трансляції інтерв'ю з активістами та родичами загиблих під час розстрілів на Євромайдані. Пізніше Марію Столярову було депортовано із України СБУ.

Голова Нацради Артеменко згадав Столярову у своєму пості на Facebook.

"Мені на неї ще більш фіолетово – хто вона і що. Але мені дуже не все одно, чому росіянка там заправляла парадом. Замість того, щоб розвивати українську журналістику, на роботу беруть готових журналістів з РФ, розкручених, з поголосом «ностальгії», другосортних, які приїжджають сюди заробляти гроші. (П.С.: я дуже поважаю журналістів, що приїжджають в Україну відстоювати і підтримувати нас)", - відзначив Артеменко.

Між тим ідея переглянути дозволи на роботу російських журналістів в Україні не сподобалась деяких західним журналістам, які тривалий час висвітлюють події в Україні.

"Це ще один крок геть від щасливого майбутнього…", - пише редактор англомовного видання The Moscow Times Олівер Керролл, який також пише для західних The Independent та Politico."Київ робить те, за що критикував Москву. Поганий крок, якщо Україна сподівається інтегруватись до Європи", - вважає Крістофер Міллер, закордонний кореспондент видання Mashable.

Несхвальні відгуки журналістів на ідею перевірити росіян в українських ЗМІ у свою чергу не сподобались деяким україномовним твіттерянам, які читають "Голос Америки".
"Я вважаю, що рос. журналістів треба депортувати за першого ж вскукарєка.Як і медіа діячів з РФ" - відзначив один із читачів.

"Нагадую - Россія напала на Україну", - обурився інший.
А що думаєте Ви? Залиште свій коментар та/або беріть участь у голосуванні!

Дивіться також: У США поважають ветеранів, у цьому різниця з Україною - дослідниця

У США поважають ветеранів, у цьому різниця з Україною - дослідниця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

XS
SM
MD
LG