Спеціальні потреби

США розглядають надання Україні додатково 1 мільярда доларів кредитних гарантій (ОНОВЛЕНО)


Міністрів фінансів США Джейкоб Лью та прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, Київ, 13 листопада 2015 року

Про це повідомив у Києві міністрів фінансів США Джейкоб Лью.

КИЇВ - Україна «впевнено стоїть» на шляху просування реформ, що дозволяє Сполученим Штатам розглядати «умови для надання фінансових гарантій на суму в один мільярд доларів».

Про це в Києві 13 листопада під час тристоронньої зустрічі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком і міністром фінансів Наталією Яресько заявив міністр фінансів США Джейкоб Лью.

«Звичайно, вам ще потрібно попрацювати з Конгресом для того, щоб отримати ці ресурси, але в США існує дуже сильна підтримка України. Ми розуміємо стресову ситуацію, в якій знаходиться країна через діяльність Росії на Cході. Але сьогодні я готовий підкреслити, наскільки важливо, щоб Україна просувалася вперед, оскільки фінансова підтримка від МВФ і двостороння підтримка не тільки від США, але й інших країн, буде залежати від прогресу впровадження фінансових та економічних реформ, готовності вирішити проблему корупції. <...> Уряд України працює над цим питанням - кроки, які вже були зроблені і дії уряду підтверджують, що Україна впевнено стоїть на шляху реформ, і ми готові обговорювати умови надання третього мільярда», - підкреслив Джейкоб Лью.

Як повідомляє кореспондент Російської служби «Голосу Америки» з місця події, міністр фінансів США відзначив конструктивну позицію уряду України з питання реструктуризації зовнішніх боргових зобов'язань.

Про Росію і реструктуризації боргу

«Досягнення угоди України з кредиторами, - дуже важливе. Ми хотіли б, щоб всі кредитори брали участь у переговорах, щоб до всіх ставлення було однакове. Ми готові заохочувати бажання Росії брати участь у таких переговорах нарівні з іншими кредиторами. <...> Якщо Росія не погодиться, то Україна зі свою боку продемонструвала, що вона готова співпрацювати справедливо і однаково з усіма», - сказав Джейкоб Лью.

У свою чергу прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк зазначив, що Росії не варто розраховувати на «інші умови» реструктуризації боргових зобов'язань офіційного Києва.

«Якщо Росія не погодиться на відповідну реструктуризацію, уряд України введе мораторій на виплату Росії трьох мільярдів доларів боргів», - сказав прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

Ми розуміємо стресову ситуацію, в якій знаходиться країна через діяльність Росії на Cході
Джейкоб Лью

Глава уряду України підкреслив, що кошти, про які йде мова, були отримані попередньою владою в 2013 році.

«Всі, крім Російської Федерації, приєдналися, і ми завершили процедуру реструктуризації. У нас було останнє речення до Росії про проведення переговорів 29 жовтня, але Росія в черговий раз відмовилася. Тому зараз від Росії залежить, чи готова вона далі продовжувати переговори чи ні», - стверджує Арсеній Яценюк.

Прем'єр-міністр України сказав, що уряд розраховує на рішення Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо змін політики кредитування по відношенню до тих країн, які мають відповідні фінансові суперечності з кредиторами на «зразок тієї справи, яка у нас є зараз з Росією».

Зусилля команди реформаторів

Якщо Росія не погодиться на відповідну реструктуризацію, уряд України введе мораторій на виплату Росії трьох мільярдів доларів боргів
Арсеній Яценюк

Фінансова підтримка з боку уряду Сполучених Штатів, за словами міністра фінансів України Наталії Яресько, є підтвердженням «прояви партнерства та визнання величезної роботи», яку проводить команда українських реформаторів.

«Прийняття нового збалансованого бюджету на 2016 рік та виконання інших реформ, передбачених меморандумом з МВФ, дозволить Україні отримати майже чотири мільярди доларів США фінансової підтримки, в тому числі кредитні гарантії США на суму один мільярд доларів і новий транш МВФ обсягом 1,7 мільярда доларів США. Цей пакет підтримки в чотири мільярди доларів додасть значний запас міцності нашим міжнародним резервам, які складають тринадцять мільярдів доларів США, виконану роботу заради повернення української економіки на шлях відновлення і зростання, і розуміння абсолютної необхідності у продовженні цього нелегкого шляху», - сказала Наталія Яресько.

Міністр фінансів коротко перерахувала досягнення українського уряду за поточний рік.

«Ми почали жити за нашими можливостями - виконуючи всі соціальні зобов'язання перед українськими громадянами, забезпечуючи усім необхідним українську армію, в той час, не збільшуючи дефіцит бюджету. Ми змінили існуюче уявлення про те, як ми витрачаємо гроші платників податків. Ми припинили величезне субсидування неефективних підприємств і перенаправили гроші для найбільш вразливих верств населення», - підкреслила Наталія Яресько.

Ми змінили існуюче уявлення про те, як ми витрачаємо гроші платників податків
Наталія Яресько

Міністр Наталія Яресько сказала, що український уряд домовившись про програму підтримки з МВФ на суму в 17,5 мільярдів доларів США на найближчі чотири роки, «сумлінно виконує взяті на себе зобов'язання».

«Ми вже отримали 6 700 000 000 доларів США фінансової підтримки в цьому році, і, перебуваючи в програмі МВФ, ми отримали додатковий доступ до міжнародних і офіційних партнерів, у тому числі і до допомоги Сполучених Штатів», - сказала Наталія Яресько.

У повідомленні прес-служби українського уряду 13 листопада підкреслюється, що в 2015 році «Україна успішно завершила реструктуризацію державного та гарантованого державою боргу на суму п'ятнадцять мільярдів доларів США».

Дивіться також: Зрозуміло про судову реформу в Україні - інтерв'ю із американським суддею

Зрозуміло про судову реформу в Україні - інтерв'ю із американським суддею. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:13 0:00

XS
SM
MD
LG