Спеціальні потреби

Світовий банк прогнозує Росії затяжну рецесію


Росію чекає затяжна рецесія в результаті західних санкцій і збереження низьких цін на нафту, йдеться в опублікованому в середу звіті Світового банку.

Згідно з базовим прогнозом Світового банку, в 2015 році російський ВВП скоротиться на 3,8 відсотка, а в 2016 році ще на 0,3 відсотка. Середньострокові перспективи зростання експерти називають туманними.

Як відзначає провідний економіст Світового банку у справах Росії Біргіт Гансл, ключовим політичним завданням є «пристосування до нової ситуації з цінами на нафту і санкціями».

«Якщо ж говорити докладніше про середньострокові перспективи, головну проблему для Росії далі становить брак інвесторів», - зазначила вона, представляючи звіт.

Останні прогнози СБ більш песимістичні, ніж ті, що були оприлюднені в грудні, коли очікувалося скорочення економіки на 0,7 відсотка в цьому році і зростання на 0,3 відсотка в 2016.

Новий базовий прогноз припускає, що ціни на нафту протягом наступних двох років виростуть лише незначно і складуть в середньому 53 долара за барель в 2015 році і 57 доларів за барель в 2016, відображаючи помірний попит і надлишкову пропозиція на світовому ринку.

Останні прогнози Світового банку основані на припущенні, що санкції, введені проти Росії у зв'язку з її роллю в українському конфлікті, залишаться в силі в 2015 і 2016 роках.

Санкції можуть мати довгострокові негативні наслідки, які можуть тривати навіть після їх зняття, відзначають експерти банку, посилаючись на приклад ПАР, де введені в 1980-х роках санкції викликали помітний спад інвестицій.

У випадку з Росією санкції з великою ймовірністю погіршать ситуацію з браком інвестицій.

«Низький рівень інвестиційного попиту вказує на більш глибокі структурні проблеми в російській економіці і вже поклав початок новій ері потенційно низького зростання», - зазначається у звіті Світового банку.

Дивіться також: «Вкладайте в Україну сьогодні, завтра може бути запізно!» - Вадатурський

XS
SM
MD
LG