Спеціальні потреби

У Криму масові акції протесту жінок проти війни і за єдність України


У Криму жіноче свято стало днем боротьби за мир
У Криму жіноче свято стало днем боротьби за мир
Десятки тисяч кримських жінок по всьому Криму вийшли у Міжнародний жіночий день 8 березня на акції проти війни і російської окупації, за мир та єдність України.

У майже тисячі населених пунктах автономії вони створили сотні живих ланцюжків вздовж кримських доріг та автотрас із українськими та кримськотатарськими прапорами і гаслами за мир та цілісність країни.

Антивоєнна акція проходила за ініціативи кримськотатарських жіночих організацій і за погодженням із Меджлісом, однак у ній взяли участь жінки різних національностей.

Такі ж акції за єдність України пройшли в Мелітополі та інших населених пунктах Херсонщини, де компактно живуть кримські татари.

За словами координатора пікетів, члена Меджлісу Еміне Авамілєвої, за попередніми даними у них взяли участь від 15 до 20 тисяч кримчанок. Акції пройшли без ексцесів, лише під Судаком російські козаки, які супроводжували військові автомобілі, лаялися на жінок і показували непристойні жести.

Сьогодні ж кілька десятків сімферопольців мітингували біля пам’ятника генерала Петра Григоренка проти російської окупації і за єдність України.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG