Спеціальні потреби

США: виборці Вісконсину обирають кандидатів у президенти


Боротьба у Вісконсині обіцяє стати напруженою для Республіканської, так і Демократичної партій.

Для республіканців, які прагнуть не дати бізнесмену-мільярдерові Дональду Трампу отримати партійну номінацію, праймеріз у штаті Вісконсин мають особливе значення.

За даними опитувань виборців, у Вісконсині переважає його головний суперник - Тед Круз, і поразка Трампа в цьому штаті може сприяти тому, що протистояння на все-національному з’їзді Республіканської партії в липні набере додаткової гостроти.

Трамп, який лідирує в президентських перегонах серед республіканців, активно агітує в Вісконсині після попереднього невдалого тижня. Будівельний магнат прагне нагадати виборцям, що він - аутсайдер у цій політичній кампанії.

«Я дуже хороший бізнесмен, - заявляє Трамп. - Я настільки добре розумію бізнес, що ви - ви всі - станете такими багатими, - і так швидко, що й уявити собі не можете. Ви навіть не знаєте, якими багатими я вас зроблю».

Проте, його головний суперник - Тед Круз - лідирує в Вісконсині. Передвиборний штаб Круза сподівається, що перемога в цьому штаті надасть нової сили тим, хто виступає проти Трампа і позбавить його шансу на перемогу в боротьбі за офіційну номінацію від партії в липні.

«Не дивлячись на те, що він дуже добре вміє кричати, нападати і ображати, у нього немає конкретних пропозицій про те, як саме вирішувати проблеми в нашій країні», - такими словами характеризує Круз Донадьда Трампа.

Джон Кейсик
Джон Кейсик

Губернатор Огайо Джон Кейсик значно відстає від своїх суперників за кількістю отриманих делегатів, проте не втрачає надії взяти участь в боротьбі за номінацію.

«Ми набираємо сили - як політичної, так і фінансової, і ми сподіваємося, що партійний з’їзд буде цікавим», - підкреслює Кейсик.

Недавні заяви Трампа про те, що жінки, які зробили аборт, повинні понести покарання, а також звинувачення в образі дією журналістки, висунуті проти глави його передвиборного штабу, як і готовність самого кандидата нападати на опонентів ставлять під сумнів його кандидатуру на все-національному з’їзді республіканців, зазначає експерт Аллан Ліхтман (Американський університет).

«Ми вже ставали свідками напруженої боротьби за номінації. Але досі ця боротьба не зводилася до особистих нападків і образ», - констатує Ліхтман.

За Вісконсин йде важка боротьба
Берні Сандерс

У демократів боротьба за Вісконсин стане випробуванням для лідера перегонів - Гілларі Клінтон. Опитування громадської думки виборців штату показали, що тут вона відстає від Берні Сандерса.

«У мене на мільйон голосів більше, ніж у Дональда Трампа, і на два з половиною мільйони голосів більше, ніж у Берні Сандерса», - заявляє екс-держсекретар.

«За Вісконсин йде важка боротьба, - констатує Берні Сандерс. - Я думаю, що у Нью-Йорку і багатьох інших штатах у нас хороший шанс на перемогу».

Гілларі Клінтон випереджає Берні Сандерса за кількістю делегатів на з’їзд Демократичної партії, проте її суперник нещодавно здобув перемогу на п'яти із шести демократичних попередніх виборах-праймеріз.

Дивіться також: Після скандалу з офшорами ставлення США, МВФ до України стане жорсткішим - економіст Аслунд

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG