Спеціальні потреби

Століттня винарня Лос-Анджелеса завойовує світові ринки


Пристосовуватися до нових умов ведення бізнесу та до жорсткої конкуренції доводиться власникам усіх малих підприємств. Саме гнучкість та вміння крокувати у ногу з часом – таємниця успіху винарні, що вже майже століття виготовляє вино у місті Лос-Анджелес. Винарня Сан-Антоніо єдина, що досі виробляє вино у місті, де колись працювало понад сто виноробних підприємств. Тут пережили сухий закон, економічну депресію 30-их років та останню рецесію, з якої Сполучені Штати досі вибираються. Приміщення цього сімейного підприємства занесено до списку культурних пам’яток міста. Сьогодні винарня не лише міцно тримається на американському, а й освоює закордонні ринки.

Як і майже століття тому у винарні Сан-Антоніо виготовляють столове вино для широко загалу. Однак, сьогодні цей тип вина складає незначну частину з півмільйона ящиків вина, яке тут виготовляють протягом року, розповідає Стів Ріболі – віце-президент компанії:

«Можливо 50 тисяч ящиків це традиційне вино, так зване столове вино у діжках. Але більша частина вина, яке ми сьогодні виготовляємо, у пляшках. Це такі сорти як Каберне, Шардоне, Різлінг».

За якість вина на кожній стадії його виробництва відповідає Арно Дебонс, винороб з Франції. Він каже, що сорти винограду та традиції виноробства в тому чи іншому регіоні світу впливають на смак вина, який завжди відрізняється. Все залежить від рішення винороба, у який спосіб зробити напій, які бочки використати, який сорт винограду застосувати. Спробувати, більш вишукані, якісні сорти вина, відвідувачі можуть у спеціально обладнаній дегустаційній кімнаті.

Винарня Сан-Антоніо – родинний бізнес. Батько Стіва, Стефано почав працювати тут ще підлітком у 30-их роках минулого сторіччя. Винарню заснував брат його діда у 1917-му році. Сьогодні це єдина винарня, яка залишилися у Лос-Анджелесі, місті в якому колись осіло чимало виноробів з Італії. Усі сто років це невелике підприємство постійно видозмінювалося, аби утриматися у бізнесі.

Період сухого закону, що тривав з 1919-го по 1933-ій роки, винарня пережила, отримавши дозвіл на виробництво церковного вина для Римо-католицької церкви США.

Сьогодні, в умовах глобалізації, винарня експортує чимало вина до Китаю та інших країн Азії, де розвивається великий ринок любителів цього напою. Загалом на експорт іде 15-20% товару. Однак у цій винарні вважають, що американський ринок ще далекий від своєї межі. Тут працюють над тим, аби поширити культуру споживання вина серед американців.

«У нас ще багато роботи зі споживачем, який лише відкриває для себе вино тут у США. З 300 мільйонів мешканців країни, можливо 100 або ніколи не пили вина, або кажуть, що вино їм не подобається», – зазначає віце-президент винарні Стів Ріболі.

Ріболі каже, що у винарні готові крокувати у ногу з часом та пристосовуватися до постійних змін в уподобаннях споживачів і наступні сто років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG