Спеціальні потреби

Все більше американців черпають енергію від вітру


Вітрова турбіна Джіма Дотсона знаходиться на вершині гори і забезпечує енергією житловий будинок поблизу. Дотсон встановив турбіну минулого року і відразу помітив, що платить за електроенергію значно менше.

«Ми підрахували, що можемо платити вдвічі менше за електрику. Так і сталося».

За допомогою комп’ютера він стежить за кількістю виробленої енергії. Коли з’являється надлишок, він продає його місцевій енергетичній компанії.

«Це зручно, особливо у складні економічні часи… і якщо ще себе забезпечувати, це - добра річ».

Проблема полягає лише у тому, що Дотсон мешкає у Флориді. У порівнянні з іншими штатами вітроенергетична інфраструктура тут мало розвинута. І це тому, пояснює Франк Леслі, професор місцевого технологічного інституту, що науковці не вважають Флориду достатньої вітряною.

«Вітри дуже слабкі. Південний схід не має потужних вітрів, з яких можна черпати енергію».

Між тим витрати на установку навіть невеликої турбіни дуже великі -- майже 22 тисячі доларів.

Як каже Леслі, хоча вітер безкоштовний, його перетворення в енергію коштує багато грошей.

Штати Каліфорнія, Техас і Айова мають найбільшу вітрову інфраструктуру в країні. Вітрове господарство у передмісті Сан-Франциско – найбільше не тільки у США, але й світі. Там розміщено 4 тисячі турбін.

За офіційними даними, вітрова енергія складає лише 2 відсотки від усього обсягу виробленої енергії у США - у порівнянні з 25 відсотками у Данії чи 8-ма у Німеччині та Іспанії.

Усе ж Джим Дотсон переконаний, що встановлення вітрової турбіни було вірним рішенням. Тепер він збирає гроші, аби поставити таку ж турбіну біля однієї зі шкіл у західноафриканській країні Буркіна-Фасо.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG