Спеціальні потреби

Захисники птахів проти спорудження вітрових турбін у США


Захисники птахів проти спорудження вітрових турбін у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Як чинний президент Барак Обама, так і його опонент на виборах республіканець Мітт Ромні наголошують на важливості комплексного розвитку альтернативних джерел енергії. Один з перспективних напрямків – енергія вітру. Хоча на сьогодні лише приблизно 3,5% електроенергії у США виробляється з вітру, ця галузь стрімко розвивається. За прогнозами екcпертів, за умов інвестицій та розвитку інфраструктури до 2030-го року енергія вітру зможе забезпечувати 20% потреб американців. Це дозволить значно скоротити викиди шкідливих газів в атмосферу. Однак, на шляху стрімкого розвитку галузі стали захисники природи, оскільки вітрові турбіни призводять до масової загибелі птахів.

До 2013-го року у Сполучених Штатах працюватиме понад 100 тисяч вітрових турбін. Зараз відбувається становлення ринку вітрової енергетики, – каже експерт Джон Андерсен:

«З часом енергія вітру замінить інші джерела енергії та електростанції, які будуть виведені з експлуатації. Зараз зароджується новий ринок».

У перший рік появи турбін було проведене поверхневе дослідження і знайдено понад 400 мертвих кажанів.
На шляху стрімкого розвитку галузі стали захисники природи. У Каліфорнії та Західній Вірджинії вони судять компанії-виробники вітрової енергії. Щороку тисячі перелітних птахів та кажанів стають жертвами пропелерів вітрових турбін. Величезні вітряки розташовані на гірських вершинах, тобто на шляхах, якими звикли літати птахи.

У 2009-му році, за підрахунками експертів агентства морської та дикої природи, від турбін загинуло 440 тисяч птахів. Це було перед тим як галузь почала розростатися.

Територія Західної Вірджинії – традиційний маршрут перелітних птахів. Тут також живе чимало кажанів. Ці надзвичайно важливі для природи ссавці останнім часом переживають зменшення популяції через грибок, так званий синдром «білого носа». Деякі види кажанів давно опинились на межі вимирання, і тепер у них з’явилась нова загроза, вітрові турбіни.

Джуді Род – директор екологічної організації у Західній Вірджинії. У цих розташованих неподалік вітрових турбін печерах, розповідає Джуді живуть тисячі кажанів:

У перший рік появи турбін було проведене поверхневе дослідження і знайдено понад 400 мертвих кажанів. Але експерт, який аналізував ці данні, професор Том Кунз з Бостонського Університету, вважає, що насправді їх загинуло приблизно 10 тисяч. Це тому, що тіла загиблих ссавців розтаскують ворони, лисиці та інші хижаки.

Агентство захисту дикої природи не має права наказати виробникам вітрової технології зупинити роботу турбін на міграційних шляхах птахів. Однак, урядовці мають інший засіб впливу. Вони мають право подавати до суду за порушення закону про захист тварин на межі виживання. Щоправда це складна і довготривала справа. До того ж уряд покладає надії на цю галузь, як один із засобів позбавлення США від нафтової залежності.

Поки, що немає ефективних пропозицій, як уберегти птахів від турбін. На погляд експертів, єдиний шлях, це більш ретельно обирати місце встановлення вітряків. Однак, саме на шляхах якими птахи та кажани подорожують мільйонами років, створені найкращі умови для ефективного видобутку енергії вітру.

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG