Спеціальні потреби

На користь Росії працюють Wikileaks та особисто Ассандж - The New York Times


У діяльності WikiLeaks простежується схема: документи, які поширює видання, так само як твердження самого редактора, дуже часто спрацьовують на користь Росії і шкодять Заходу

Хоча американські службовці говорять, що WikiLeaks імовірно не мають прямого зв’язку з російською розвідкою, проте цілі WikiLeaks і Кремля часто співпадають, пише видання The New York Times.

Автори наводять аргументи на користь того, що Джуліан Ассандж, редактор WikiLeaks, який став відомим у 2010-му році після того, як випустив у публічний доступ секретні матеріали американського уряду, перебуває у близьких відносинах із Кремлем та поширює компрометуючу інформацію, зібрану російською розвідкою.

Перебуваючи у посольстві Еквадору в Лондоні, де йому надали притулок, Ассандж продовжує викривати західний імперіалізм, залишаючись інертним щодо більшості грубих порушень Кремля, – викривають журналісти.

В інтерв’ю аргентинській газеті в березні минулого року засновник WikiLeaks сказав, що саме США втручаються в справи України, розпалюючи заворушення

Іронія полягає в тому, що уряд Путіна, який переслідує, ув’язнює та засуджує критиків, іноді навіть страчуючи опонентів, зосереджуючи при цьому контроль над засобами масової інформації, не викликає критичної реакції Ассанджа у більшості випадків, – наголошують автори.

У діяльності WikiLeaks протягом років, проведених Ассанджем у вигнанні, простежується чітка схема: документи, які поширює видання, так само як твердження самого редактора, дуже часто спрацьовують на користь Росії і шкодять Заходу – такими є висновки команди дослідників із The New York Times.

Джуліан Ассандж неодноразово проголошував план викривати дії російського уряду в минулому, але так ніколи і не дотримав обіцянки. Сам Володимир Путін кілька разів ставав на захист засновника WikiLeaks, називаючи звинувачення, висунуті проти нього, «політично мотивованими», – пише The New York Times.

Ассандж також свідомо обрав про-російську позицію щодо кризи в Україні. Адміністрація Обами звинуватила Путіна в підтримці сепаратистів, Ассандж натомість спрямував критику на адресу Сполучених Штатів.

У своєму інтерв’ю аргентинській газеті в березні минулого року засновник WikiLeaks сказав, що саме США втручаються в справи України, розпалюючи заворушення і «намагаючись перевести Україну в західну орбіту і виштовхнути її зі сфери впливу Росії», – зазначають автори статті.

Дивіться також: Злив інформації оголосив внеском у демократію засновник Wikileaks

Злив інформації оголосив внеском у демократію засновник Wikileaks. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG