Спеціальні потреби

Засновник WikiLeaks поросив політичного притулку в Еквадору


У вівторок міністр закордонних справ Еквадору Рікардо Патіно повідомив, що засновник сайту WikiLeaks Джуліан Ассандж перебуває у посольстві Еквадору в Лондоні, де попросив надати йому політичний притулок.

Рікардо Патіно повідомив, що уряд Еквадору поки що не прийняв рішення щодо його прохання.

Менше тижня тому Верховний суд Великобританії відхилив прохання Ассанджа про оскарження рішення щодо його видачі Швеції. Швецька прокуратура хоче допитати його у зв'язку із заявами двох жінок, які звинувачують Ассанджа у сексуальних домаганнях у 2010-му році. Втім, Ассандж заперечує свою провину.

Уже майже два роки засновник сайту WikiLeaks веде боротьбу з британським правосуддям, намагаючись залишитися в країні. Тим часом його веб-сайт, який опублікував секретну інформацію, практично не функціонує.

На прес-конференції Патіно повідомив, що Ассандж написав лист президенту Еквадору, у якому просить політичного притулку і скаржиться на те, що його переслідують.

Ассандж - громадянин Австралії, однак він каже, що влада його країни не дає мінімальних гарантій захисту його від переслідування урядом будь-якої іншої країни. Ассандж також каже, що влада Австралії нехтує обов'язком захищати свого громадянина, який став об’єктом політичного переслідування.

40-річний Джуліан Ассанж заявив, що США таємно визнали його винним у розкритті державної таємниці і вдадуться до відповідних дій, якщо Швеції вдасться домогтись від Великобританії його екстрадиції.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG