Спеціальні потреби

Голова Гельсінської комісії хоче, щоб Пентагон та Держдеп визначились із статусом Азовського моря


Щоб відповісти на дії Росії в Азовському морі на рівні політичних рішень, важливо щоб Державний департамент США та міністерство оборони США прояснили міжнародний статус Азовського моря. Про це раніше цього тижня заявив голова Гельсінської комісії сенатор-республіканець Роджер Вікер у коментарі Українській службі "Голосу Америки".

Очевидно, що Росія раз за разом порушує угоду від 2003-го року між Україною та Росією щодо мореплавства та спільного користування водами в Азовському морі
Сенатор США Роджер Вікер

За словами американського законодавця, відповідні дії уряду США матимуть важливі наслідки для свободи мореплавства у світовому масштабі.

"Очевидно, що Росія раз за разом порушує угоду від 2003-го року між Україною та Росією щодо мореплавства та спільного користування водами", - заявив Вікер.

Як відомо, статус Азовського моря був визначений Договором про співробітництво України і Росії в Азовському морі і Керченській протоці, від 2003-го року. Азовське море є внутрішнім морем для обох держав.

При цьому законодавець рішуче засудив насильство з боку Росії стосовно українців та захоплення українських суден та моряків.

"Росія повинна звільнити українців, яких вона незаконно затримала. Я також закликаю уряд України дати відповідь на ці інциденти у спосіб, який відповідає духу захисту прав та свобод громадян. Ставити ці принципити під загрозу в ім'я національної безпеки, значить грати на руку пропаганді Путіна", - заявив Вікер.

У п'ятницю російський адвокат Микола Полозов, який координує роботу зі звільнення українських моряків, розповів Російській службі "Голосу Америки", що він буде добиватись від влади Росії визнання українських моряків військовополоненими.

"Існують певні умови за яких військовослужбовці стають військовополоненими. Ці умови об'єктивно створені. Існують Женевські конвенції, які ратифіковані РФ, існує стаття 15 Конституції Російської Федерації, яка визначає пріоритетність міжнародних угод над національним законодавством, і я спираюсь виключно на Конституцію та норми міжнародного права у даному питанні", - заявив Полозов.

Дивіться також: Трамп на саміті G-20 прокоментував ситуацію в Азовському морі

Трамп на саміті G-20 прокоментував ситуацію в Азовському морі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:25 0:00

XS
SM
MD
LG