Спеціальні потреби

Українці у Вашингтоні вимагають посилення санкцій проти Росії


фото: Віталій Дубіль
фото: Віталій Дубіль

Сотні активістів з Нью-Йорка, Філадельфії, Вашингтона вийшли 3 травня до Білого Дому на акцію підтримки України проти агресії Кремля та з вимогою посилення санкцій проти Росії.

Акція «Світ об'єднався навколо Білого дому на підтримку України» зібрала разом не лише українців. До неї приєднались американці, росіяни, білоруси, грузини, сірійці, перуанці. З національними прапорами, словами підтримки та гаслами вони вимагали посилити санкції проти Росії та зупинити Володимира Путіна.

Активісти сформували так звану «мережу свободи» з новостворених українських громадських організації до яких увійшло нове покоління українських емігрантів у США. Організація «Ми», Авто Майдан Нью-Йорк, українські студентські організації у США проїхали автошляхами Північної Америки маршрутом Нью-Йорк, Нью - Джерсі, Пенсільванія, Коннектикут, Вашингтон, де до них приєдналась українська громада столиці та її околиць.


Одна з організаторів заходу Катерина Лашко з Нью-Йорка каже, що українці вважають, що санкції США та ЄС є заслабкими і вони прийшли до Білого Дому з вимогою посилити тиск на Росію.

«Ми вимагаємо сильніших санкцій, ми вимагаємо військової підтримки для України. Ми вважаємо, що мають бути накладені санкції на сектори російської економіки, зокрема енергетичну галузь, яка фінансує агресію в Україні. Ми підтримуємо новий законопроект сенатора Джона Маккейна, спрямований на надання військової допомоги Україні, сподіваємось, що він буде прийнятий в Конгресі і президент Обама його підпише».

На акції, окрім українських активістів виступили лідери єврейської, російської, білоруської, сірійської громад. Російський активіст Влад Бурлуцький подякував росіянам, у яких, за його словами «ще залишилась совість» і які виходять на вулиці Москви та Петербурга і показують, що є інша Росія, що є, «Росія вільних людей, справжніх громадян своєї країні, які протестують проти безумних авантюр Путіна» - заявив активіст.

«Анексією Криму та вторгненням в Україну Путінська влада протипоставила себе всьому цивілізованому світу. Політичні і економічні наслідки цієї авантюри неминуче приведуть до глибокої кризи в Росії. Сам нинішній російський режим, сам Путін пришвидшує наближення свого закономірного краху » - виступаючи на мітингу наголосив російський активіст.

До акції приєднались працівники українського посольства у США, громадські діячі діаспори, урядовці. Від Білого Дому акція пройшла з велетенським українським прапором до пам’ятника Лінкольну і завершилась виконанням гімну України. Під час акції активісти збирали підписи під листами до Президента США , Конгресу та Британського посольства з вимогою виконувати Будапештський меморандум і прийняти рішучі та жорсткі заходи на захист територіальної цілісності України та проти російської агресії .
 • 16x9 Image

  Мирослава Ґонґадзе

  Керівниця мовлення Голосу Америки у Східній Європі. На додаток до праці на «Голосі Америки», часто виступає як експерт із питань України, Східної Європи та свободи слова на пострадянському просторі. Статті Мирослави друкуються на шпальтах таких світових видань, як Wall Street Journal, Washington Post, NPR, Journal of Democracy. Мирослава є співавтором науково-публіцистичної роботи «Розірваний нерв» про протестний рух в Україні 2000-2004 років.

  З освітою правника, здобутою у Львівському державному університеті, має великий досвід роботи в галузі журналістики та зв'язків із громадськістю. Працювала журналістом, редактором, продюсером, керівником медіа-кампаній в Україні та США у низці політичних і медійних організацій, у тому числі RFE/RL, Інтерньюз, IRI, NDI.

  Серед іншого – Мирослава також здобула освіту у Гарвардському університеті за стипендією Фундації Німана (2018-2019 рр.), була дослідником Університету Джорджа Вашингтона (2003) та володарем стипендії Рейгана-Фасела Національного фонду за демократію (2001). «За видатний внесок у розвиток журналістики, активну громадянську позицію та професійну майстерність» Мирослава Ґонґадзе нагороджена Орденом княгині Ольги.

  Інформувати, поєднувати й об’єднувати людей та ідеї, надихати – такою Мирослава бачить свою місію.

  У вільний від роботи час, якщо такий з’являється, захоплюється подорожами, мистецтвом, фотографією.

  Має дорослих доньок-близнюків Нану та Саломе.

XS
SM
MD
LG