Спеціальні потреби

Керрі до Росії : Годі підтримувати сепаратистів


Державний секретар США Джон Керрі засуджує насильство в Україні та каже, що Росія отримає жорсткіші санкції, якщо не припинить спроби зірвати вибори призначені на 25-те травня. Про це Державний секретар США заявив у ході африканського візиту, коментуючи розмову із головою МЗС Росії Лавровим, яка відбулась у суботу.

Керрі привітав звільнення 7 інспекторів ОБСЄ раніше затриманих про-російськими бойовиками, але заявив, що необхідно ще чимало інших кроків, щоб зупинити сплеск насильства учасниками якого є сепаратисти та прихильники уряду України.

Розмова Керрі та Лаврова відбулась під час польоту Керрі до Демократичної республіки Конго.

Керррі засудив насильство з обох сторін українського конфлікту включно з підпалом Будинку профспілок в Одесі, який забрав життя десятків людей.

За словами Керрі, він повідомив Лаврову, що Росія має припинити підтримувати сепаратистів та допомогти прибрати бойовиків, які займають урядові будівлі у південних та східних областях України.

"Якщо ті, кого підтримує Росія продовжуватимуть зривати вибори, нажаль доведеться запроваджувати додаткові санкції, включно з санкціями проти секторів російської економіки", - заявив Керрі.

Прикметно, що у повідомленні МЗС Росії про розмову Керрі та Лаврова зазначається, що Лавров заявив Керрі, що США мають натиснути на уряд України, щоб той негайно припинив військові операції на сході України.

Лавров каже, що він та Керрі погодились, що правильним курсом зараз буде розширення ролі ОБСЄ в Україні.

Керрі також заявив, що росіяни, американці, українці та європейці мають розділити відповідальність за погіршення ситуації та зробити все в їхніх силах, щоб зменшити спроможність бойовиків та озброєних екстремістів використовувати силу, як це відбулось в Одесі та Слов'янську.

За словами Керрі, подібні напади мають припинитись. Він також заявив, що кожна особа з будь-яким впливом на сторони забов'язана спробувати припинити насильство.

Дивіться також : Скликаний Росією Радбез ООН не підтримав її
Скликаний Росією Радбез ООН не підтримав її
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00
XS
SM
MD
LG