Спеціальні потреби

Білий дім про Голодомор: Дух українців - незламний


Фото із урочистої церемонії відкриття меморіалу Голодомору у Вашингтоні. Площа поблизу вокзалу Union Station.
Фото із урочистої церемонії відкриття меморіалу Голодомору у Вашингтоні. Площа поблизу вокзалу Union Station.

Злочини СРСР та Сталіна проти українців не зламали їх дух, а незалежна Україна демонструє тверду відданість людській гідності. Про це йдеться у офіційній заяві Білого дому пов'язаній із відкриттям у столиці США меморіалу Голодомору.

"Ми приєднуємося до українців тут в Америці та цілому світі, щоб пригадати катастрофу Голодомору та мільйони невинних українців, які загинули від голоду понад 80 років тому, внаслідок брутальної політики режиму Йосипа Сталіна. Саме умисна конфіскація Радянським режимом українського врожаю та відмова надавати продовольчу допомогу, перетворила житницю Європи на місце безмірного людського страждання", - йдеться у заяві поширеній прес-службою Білого дому.

Попри десятиріччя в лабетах тоталітарного режиму, українці відмовились полишити своє прагнення до свободи та незалежності. І зараз, у час, коли українці стикаються з новими загрозами своїй землі та добробуту, вони знову демонструють тверду відданість людській гідності. Сучасна боротьба України за свободу та демократію свідчить про незламний дух її народу та віддає шану пам'яті тих людей, яких вбив брутальний режим Сталіна.

На нас лежить обов'язок пам'ятати жахи минулого і не допустити звірських злочинів у майбутньому. Завдяки невтомним зусиллям спільноти американців українського-походження та друзів українського народу, у серці столиці США тепер постав меморіал який дасть американцям можливість вшановувати пам'ять про Голодомор та замислюватись над нашим спільним прагненням побудувати кращий світ.

Напередодні у Вашингтоні відбулась урочиста церемонія відкриття меморіалу пам'яті про жертв Голодомору в Україні. Меморіал знаходиться у центрі столиці США поблизу вокзалу Union Station.

Дивіться також: Ми не дізнаємося, скільки життів забрав Голодомор - історик

Ми не дізнаємося, скільки життів забрав Голодомор - історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:41 0:00

XS
SM
MD
LG