Спеціальні потреби

Репортаж: Ось що кажуть американці, які вперше дізнались про Голодомор


Про Голодомор вже розповідають у найжвавішому місці столиці США . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Про Голодомор вже розповідають у найжвавішому місці столиці США . Відео

У приміщенні вокзалу Юніон Стейшн українська громада відкрила виставку, присвячену Голодомору

Щодня через розташований у серці Вашингтона вокзал "Юніон Стейшн" проходить близько 70 тисяч людей. Саме тому організатори виставки обрали це місце, щоб розповісти простим американцям про український Голодомор.

Українська громада Америки кілька місяців розглядала різні варіанти, де можна провести виставку. Нарешті обрали залізничний вокзал. Причина – його вдале розташування. Від "Юніон Стейшн" рукою подати і до Капітолію, і до ділового центру міста.

"Ми маємо не лише тих, хто подорожують до праці, але й вертають з праці, але маємо просто людей, які відвідують ту станцію, тому що вона має унікальне історичне значіння. І є цікавим місцем, щоби пообідати, повечеряти. І тому ми дуже раді, що у цьому приміщенні ми можемо ознакомлювати людей про Голодомор", - заявив координатор виставки Андрій Чорнодольський.

Він додає, що окрім інформаційних стендів, відвідувачі можуть переглянути книжки, в яких розповідається про штучний голод в Україні. Серед них - «Жнива Скорботи» Роберта Конквеста та дослідження Рафаеля Лемкіна «Радянський геноцид в Україні».

"Ми маємо книжку Рафаеля Лемкіна, який був поляк, адвокат єврейського походження, який втратив 47… 49 членів своєї родини в Голокості, але він зрозумів, що є таке український Голодомор".

Читати про це – одна справа, але дивитися на фото тих, хто страждав – зовсім інше

Про страшну трагедію українського народу, внаслідок якої жахливою смертю померли мільйони людей, у США знають далеко не всі. Дехто дізнається про це вперше саме завдяки цій виставці.

"Я прийшов сюди, щоб зустрітися з другом. Почав читати про цю сумну сторінку в історії колишнього Радянського Союзу. Я знав про злочини Сталіна, але не знав про цей голод. Не знав, що він був свідомо спрямований проти українців", - сказав відвідувач виставки Стівен.

"Для мене це стало відкриттям. Я шокований. В це навіть важко повірити", - додав ще один відвідувач виставки Ґідеон.

"Коли я переглянув матеріали виставки… Я навіть не певний, що існує слово, щоб описати ті події. Слово «трагедія» не може передати усю суть. Коли я думаю про єврейський Голокост, про рабство у США чи геноцид у Дарфурі. Я вважаю, що це важливо, що ми говоримо про це, що ми ведемо дискусію. Читати про це – одна справа, але дивитися на фото тих, хто страждав – зовсім інше. Я міг бути на їхньому місці", - поділився своїми враженнями Дезі.

Ми не дізнаємося, скільки життів забрав Голодомор - історик. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:41 0:00

Виставка, присвячена українському Голодомору, його організаторам та жертвам триватиме до 14 листопада.

Організатори сподіваються, що урочисте відкриття Меморіалу жертвам Голодомору, яке відбудеться 7 листопада, приверне більшу увагу і до виставки в приміщенні залізничного вокзалу, що розповідає про одну з найтрагічніших сторінок не лише в історії України, але й цілого світу.

Дивіться також: Історик Норман Неймарк: Голодомор - особливий тип геноциду. Відео

Історик Норман Неймарк: Голодомор - особливий тип геноциду. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG