Спеціальні потреби

Японці судяться за право безперешкодно полювати на китів


Японські китобої розрізають тушу кита. Японія 2007-й рік.
Японські китобої розрізають тушу кита. Японія 2007-й рік.

Японія подала до суду на американську природоохоронну організацію «Пастир морів» за те, що ті заважають їм полювати на китів.

Захисники природи регулярно надсилають флотилію маленьких суден, які намагаються зупинити японських китобоїв.

При цьому захисники китів закидують палуби китобоїв бомбами-смердючками, розливають у воді навколо них сигнальну фарбу-маркер та засліплюють моряків лазерними указками.

Ще у 1986-му році Міжнародна комісія з китобійного промислу заборонила комерційне полювання на китів. Японія продовжує це робити під приводом дослідницької роботи, що дозволяється цією угодою.

Позов проти природозахисників подано до американського суду. Відповідно до нього, «саботажна діяльність» з боку «Пастиря морів» є «небезпечною, несе загрозу життям та суперечить міжнародному праву».

Японія висуває позов на фоні незадоволення «зелених» щодо нещодавно оголошених урядом Японії планів витратити на забезпечення безпеки китобійної флотилії майже 30 мільйонів доларів із фонду допомоги подолання наслідків цунамі.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG