Спеціальні потреби

Японія оговтується після катастрофи


Пошкоджений внаслідок землетрусу та цунамі потяг у місті Мацусіма
Пошкоджений внаслідок землетрусу та цунамі потяг у місті Мацусіма

Сотні тисяч постраждалих від найгіршого за сучасну історію землетрусу в Японії перебувають у притулках. Жертви стихії відрізані від ліній енергопостачання, та у деяких районах відчувається гостра нестача продуктів харчування та питної води. На допомогу постраждалим уряд надіслав вже понад сто тисяч рятувальників. Кілька десятків країн також запропонували Японії свою допомогу.

Вертольоти продовжують патрулювати зону стихійного лиха, підбираючи тих, хто вижив. У притулках перебуває понад триста тисяч людей у повній невпевненості, коли зможуть повернутися додому.

На проведеній в Токіо прес-конференції прем’єр-міністр Японії Наото Кан назвав стихійне лихо найгіршою трагедією з часів Другої Світової війни.

За словами офіційних осіб, лише на північному сході країни кількість загиблих перевищила 10 тисяч. Нині без енергопостачання перебуває понад два з половиною мільйони родин. Півтора мільйона не мають води. Кенджі Фукуда живе у Сукуґаві.

«У мене відключили воду. Але ми поблизу маємо колодязь, так що набираємо воду, пропускаємо її через фільтр, підігріваємо і якось перебиваємось», - розповідає Кенджі.

Вночі температура повітря падає до нуля, втім прем’єр-міністр застеріг, що електропостачання не буде відновлено ще кілька днів. Постраждалим роздають теплі ковдри, пляшки питної води, бензин, хліб, рис, макарони та санітарне приладдя. Власник однієї з крамниць каже, що населенню попри скруту вдається утримувати спокій.

«Паніки нема. Важко, звичайно всім, втім покупці спокійно та терпляче чекають у чергах, всі ставляться один до одного з розумінням», - розповідає про побачене Такахіро Сатаке.

Хоча японських уряд подвоїв кількість рятувальників – до ста тисяч – цього виявляється не достатньо. Тим часом до Японії прибувають команди рятівних служб зі всього світу.

«Звичайно, ми нервуємо, втім ми маємо належну підготовку для таких ситуацій. Ми знаємо, що маємо робити і раді, що отримали шанс допомогти народові Японії», - розповідає волонтерка.

Відтак, до Японії вже прибули рятівники з Німеччини, Швейцарії, Тайваню. Десятки інших країн світу також запропонували допомогу постраждалій нації. Біля японського узбережжя нині перебувають два американських авіаносця, готові у будь-який момент надати допомогу. Військові гелікоптери вже розвозять продукти харчування та воду у Маяджі. Уряд США також надіслав до Японії дві команди американських рятівників, які нараховують майже сто п’ятдесят осіб.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG