Спеціальні потреби

Росія вже вторглася на схід України. Терпіння Заходу добігає кінця (європейська преса)


Газети Заходу інформують про нову телефонну розмову пізно у четвер між канцлером Німеччини Анґелою Меркель та президентом США Бараком Обамою, коли два лідери обговорили подальше посилення тиску на економіку Росії для деескалації кризи в Україні. Учасники переговорів констатували, що українська влада відчуває сильний опір проросійських сепаратистів під час відновленої після 10-денного перемир’я антитерористичної операції, бо «бойовики постійно отримують зброю та підсилюються людьми з боку Росії». Терпіння Заходу добігає кінця, резюмують у пресі наслідки цих переговорів Обами з Меркель у четвер. Оглядачі також констатують, що «Росія вже фактично вторглася у східну Україну і тепер відповідь за Заходом», коли деякі країни на кшталт Франції, Італії та бізнес Німеччини категорично проти санкцій щодо Росії.

Європейське видання The Wall Street Journal інформує про телефонні перемовини у четвер між канцлером Німеччини Анґелою Меркель та президентом США Бараком Обамою, коли обидва лідери домовилися, що «здійснять спільно обговорені заходи, щоб накласти нові санкції на Росію, якщо та не зробить кроків до деескалації на сході України у найближчі дні». Тут також відзначено, що терпіння Заходу щодо позиції Росії до України добігає кінця, бо проросійські сепаратисти Донбасу чинять опір українським силам, відчуваючи при цьому невщухаюче «надходження зброї і людських ресурсів із Росії».

Лондонський Economist констатує, що «Росія вже фактично вторглась на схід України і тепер справа за відповіддю з боку Заходу». Видання наводить точки зору впливових військових експертів на кшталт Натана Дубовицького, які наголошують, що на Донбасі Росія продовжила, розпочату ще в Криму, так звану «нелінійну війну» (непряму війну), коли окремі міста і регіони формують тимчасові збройні коаліції, котрі розколюються, переформовуються та продовжують боротьбу з Києвом за підтримки зброєю і людьми з Росії. Кожне угруповання сепаратистів має свої цілі, які можуть змінюватися з передислокацією цих угруповань. Це є елементами новітньої війни, згідно з такими рецептами, на думку військових експертів, держави будуть воювати між собою у найближчому майбутньому, якщо вже не воюють. Тепер українська армія, яка не була готова до такого рецепту війни, змушена перебудовуватися по ходу боїв, а сепаратисти Донбасу здійснюють сценарій, котрий розробили люди на кшталт Владислава Суркова, який тривалий час був особистим радником президента Путіна. Експерти також вважають, що з перебігом часу українська армія все ж зможе паралізувати опір сепаратистів на сході держави і тому чимало залежить від того, як далеко може піти президент Росії у своїх діях проти незалежної України. Деякі з аналітиків вважають, що Росія повинна посилити підтримку сепаратистів Донбасу після прецеденту підтримки з боку США повстанців у Сирії. Неготовність Заходу до введення солідарних санкцій проти Росії служить для України поганим сигналом, пише Economist.

Лондонська Financial Times інформує, що німецький бізнес дуже тривожать наміри Анґели Меркель підтримати позицію США щодо третього етапу санкцій проти Росії. Лідери низки німецьких компаній закликають свою владу досягати деескалації в Україні політичними методами, вказуючи при цьому на те, що, наприклад, Франція та Італія категорично проти таких дій щодо Росії.

Польська Rzeczpospolita вважає, що досягнення у Берліні на початку тижня декларації між Україною, Німеччиною, Францією та Росією щодо можливого перемир’я та продовження переговорів у Донецьку вигідне Росії, яка намагається уникнути санкцій Заходу, та сепаратистам, котрі тим часом зміцнюють свої позиції на Донбасі. Газета наголошує, що не дарма Сергій Лавров так довго дякував Франкові-Вальтеру Штайнмаєру за його старання підписати цю «загальну і розпливчату декларацію». Штайнмаєр, на думку польських дипломатів, блокує будь-які санкції проти Росії, тоді, коли канцлер Анґела Меркель має з цього приводу дещо іншу позицію.

Передрук з "Радіо Свобода"

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG