Спеціальні потреби

Дисней з дипломатичною місією в Південній Америці


Важко знайти людину, яка б не знала ім’я Волта Диснея, автора безлічі всесвітньо відомих героїв мультиків. Дисней створив мультиплікаційну імперію, яка навіть після його смерті залишається лідером індустрії розваг.

Однак, мало хто знає, що свого часу митець спробував себе у ролі ...дипломата. Нещодавно світ побачив документальний фільм, який розповідає про дипломатичну місію Волта Диснея та його колег.

У 1941 році відомий аніматор Волт Дисней погодився виконати незвичну для себе місію посланця доброї волі. У Європі йшла війна, і уряд Сполучених Штатів був стурбований зростаючими впливами нацистів у Латинській Америці. Державний департамент США звернувся до Диснея з проханням відправитися у регіон і здобути друзів для Америки. Дисней погодився на подорож, попри скрутне фінансове становище його компанії. Він сказав:

«Ми заборгували банку чотири з половиною мільйони доларів. Увесь світ був на межі колапсу. Я, практично, зупинив своє виробництво».

Режисер Тед Томас відтворив подорож Диснея у документальному фільмі «Волт і делегація».

Диснея дуже добре знали в Латинській Америці. Трохи менше були відомі члени його делегації – артисти, письменники і композитори. Програма поїздки була дуже насичена – зустрічі з митцями і главами держав у п’ятьох країнах. Розповідає режисер Тед Томас:

«Куди б вони не пішли, їх всюди вітали як рок-зірок. Сотні людей прибували в аеропорти, щоб їх зустріти».

Для Диснея поїздка виявилася дуже цікавою і продуктивною, особливо на творчій ниві. Латиноамериканські мелодії та персонажі, як от бразильський папуга Джо Каріока, негайно знайшли відображення у мультику 1942 року «Привіт друзі».

«Як ви американці любите казати: ходімо дивитися місто.
«ОК, ходімо».
«Я покажу вам землю самби».
«Самби? Що таке самба?

Режисер Тед Томас каже, що цей жанр музики просто зачарував Мері Блер – аніматора у складі делегації:

«Поїздка повністю змінила її стиль. Після повернення вона стала не лише однією з провідних художників у компанії Диснея, але й загалом у Сполучених Штатах».

Фільм «Волт і делегація» досліджує дипломатичний аспект місії митців, намагаючись з’ясувати роль мистецтва у глобальних процесах. Режисер Тед Томас каже:

«Люди мене часто запитують: яку роль мистецтво може грати у світі. На мою думку, воно має силу перетворити на щось гарне наші почуття один до одного».

З цими словами погоджується тоді ще студентка і майбутній мультиплікатор Сідні Мари, яка була присутня на показі фільму в прикладному коледжі у Балтиморі:

«Його мистецтво не було пропагандою. Воно було більше про добро, позитив, а не про ворожнечу. Воно об’єднувало людей».

Однокурсник Сідні – Тайлер згоден. З фільму він зрозумів, що Дисней і його соратники були відкриті до сприйняття інших культур:

«…для мене найбільш повчальним моментом стало те, що треба розуміти середовище, в якому опиняєшся і цінувати, тому що звідти черпаєш всі свої ідеї».

Режисер сподівається, що його фільм продемонструє людям унікальний культурний обмін, що сприяв розвитку руху доброї волі. Бажаючі придбати DVD фільму в подарунок отримають – мультиплікаційний фільм 1942 року «Привіт, друзі».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG